Žatecká Dočesná se letos neuskuteční. Město Žatec a hlavní pořadatel Městské divadlo Žatec se rozhodli po výroku ministra zdravotnictví, který konání velkých letních akcí vyloučil.

Slavnosti chmele jsou velkou masovou akcí a takové velké akce budou povolené až mezi posledními, až za delší dobu. Dočasná je největší slavností chmele, která vyžaduje obrovskou časovou a materiální přípravu a teď je situace velmi nejistá.

Žatecká radnice se proto rozhodla přípravy Dočesné zastavit. „Z diskuze rady města vyplynulo, že Žatecká Dočesná je za těchto podmínek nereálná, letos se konat nebude,“ potvrdil místostarosta Jaroslav Špička.

Nerozhodovalo se nám snadno, ale vlastně to v současné situaci o rozhodování ani moc nebylo. Děkujeme všem, kdo jste si zapsali návštěvu do diářů, rezervovali si volno a těšili se. Vážíme si toho, jaké máme fanoušky a věříme, že pochopíte, že v této situaci není možné zajistit bezpečnost, zdraví a adekvátní hygienické podmínky návštěvníků a obyvatel města na takto rozsáhlé a otevřené akci.
Děkujeme za podporu, pochopení a budeme se na Vás těšit za rok 3. a 4. září 2021.

Celý realizační tým Městského divadla Žatec.

Podle Dočesná.cz a Facebooku Žatecké Dočesné (také autoři náhledové fotografie článku)