Školy, úřady i firmy se v tuto chvíli velmi často potýkají s problémém svolávání schůzí a jiných sezení. Vzhledm k riziku nákazy a zákazům shromažďování se jako nejůepší řešení nabízejí videokonference. Přinášíme vám několik možností, kde a jak tyto videohovory uskutečnit.

VŠEM ZNÁMÉ APLIKACE

V této kategorii mluvíme o téměř všem dostupných aplikacích a počítačových programech.

FACEBOOK MESSENGER

Messenger od společnosti Facebook je jedna z nejvyužívanějších aplikací pro bezplatné odesílání a přijímání zpráv, a také pro vedení „bezplatných“ hovorů prostřednictvím sítě Wi-fi nebo mobilních dat.

MICROSOFT – SKYPE

Nástroj využívaný jak pro soukromé, tak pro firemní potřeby. Je vytvořen jako program do počítačů i jako aplikace do mobilních telefonů či tabletů. Nabízí i pokročilé placené verze s lepším zabezpečením a vyšší kvalitou.

APPLE FACETIME

Nástroj určený pro pořádání videohovorů i konferencí. Dříve byl hovor určen pouze pro dvě osoby ale dnes to jde s libovolným počtem účastníků. Tato aplikace (program), je ale určena pouze pro uživatele produktů značky Apple.

DALŠÍ PŘEDEVŠÍM MOBILNÍ APLIKACE
  • WhatsApp
  • Google Hangouts
  • Google Duo
  • Viber

POKROČILÉ PROGRAMY

Zde už se jedná o profesionální, dobře zabezpečené, s vysokou kvalitou a často placené programy.

WebEx
Jitsi
Zoom
Whereby
Microsoft Teams

UPOZORNĚNÍ: pokud jste se rozhodli vést váš videohovor pomocí mobilního telefonu, snižte kvalitu obrazu jak nejvíc to půjde. Odlehčíte tím už tak přetíženým sítím nejen českých operátorů. VÍCE INFORMACÍ