Vláda v úterý schválila podrobný plán postupného uvolňování restriktivních opatření, který by měl platit v případě, že se bude dařit držet šíření koronaviru pod kontrolou.

Od 20. dubna

V první fázi se otevřou řemesla s provozovnou, farmářské trhy, autobazary a autosalony. Povoleny budou i venkovní tréninkové aktivity profesionálních sportovců bez přítomnoti veřejnosti. Všichni se budou muset řídit přísnými hygienickými pravidly. Vláda za specifických podmínek povolila také konání svateb do deseti lidí. 

Od 27. dubna 

V tento den budou zprovozněny všechny maloobchodní provozovny do 200 metrů čtverečních. Netýká se to však obchodů, které se nacházejí v obchodních centrech nad pět tisíc metrů čtverečních. 

Od 11. května

Otevřou se provozovny do tisíc metrů čtverečních, opět pouze v případě, že nejsou v nákupních centrech nad pět tisíc metrů čtverečních. Kromě toho budou moci otevřít i posilovny nebo fitness centra, nebude však možné využívat šatny nebo sprchy.

Od 25. května

Otevřít by se měly restaurace, bufety, hospody, vinotéky – zatím pouze venkovní prostory s prodejem přes okénko. Zprovozněna budou i muzea, galerie a také zoologické zahrady, ovšem vnitřní pavilony zůstanou uzavřené. Provoz budou moci zahájit i kadeřnictví, manikúra, masérské služby nebo například solária

Od 8. června

Otevřou se všechny provozovny v nákupních centrech, všechny restaurace a to včetně vnitřních prostor. Otevřít budou moci také hotely a další ubytovací služby, provoz zahájí také taxislužby. Za specifických podmínek budou moci otevřít také divadla, zámky, hrady a další kulturní aktivity. Povoleny budou také svatby nad deset lidí a otevřou se i pavilony v dříve zprovozněných zoo

Aktuálně k 14.4.2020 podle Vlády ČR a ČT24