Vážení lounští,

ČTVRTEK 9. 4. 2020 – Přeji hezký čtvrteční podvečer. Je zelený čtvrtek, proto vám všem připíjím na zdraví zeleným pivem z Rodinný minipivovar Domov – Lounský žejdlík? ! A jdeme na to! (Samozřejmě prosím o sdílení?)

K 9.4.2020 17:00 hodin evidují krajští hygienici už 13 pozitivně testovaných osob s bydlištěm v okrese Louny. Vyléčení jsou stále dva.

A teď pár dobrých zpráv: Pohotovosti budou fungovat i o Velikonocích. Lékaři dostali od radnice 6 ks respirátorů FFP3 ? , takže mohou sloužit bez zbytečného rizika. Navíc mohu ohlásit, že pro ně máme respirátory i na následující dva víkendy.

Dlouho očekávaná dodávka 20 000 roušek už konečně částečně dorazila. Zbytek bychom měli dostat v příštím týdnu.

Z kraje dorazilo 180 litrů desinfekce, které jsme rozdělili do obcí v lounském obvodě, připravujeme lahvičky ? pro klienty Městské pečovatelské služby. Pro sociální pracovníky jsme zdarma obdrželi 15 ochranných štítů od Y Soft Corporation a 5 od Průša Research. Do výdejového okénka v Městské knihově jsme předali dalších 150 textilních roušek?. Děkuji dobrovolníkům? !

Dnes jsem rovněž požádal starosty čtyřiceti obcí v našem obvodě o finanční pomoc nemocnicím Slaný a Žatec na pořízení lékařského materiálu či přístrojů. Ve správním obvodu města Louny žije 47 000 obyvatel, dá-li každá obec 10 Kč na hlavu, vybereme půl milionu korun. Jsem rád, že první starostky ?‍? a starostové?‍? reagovali pozitivně.

Oslovil jsem také ředitele základních škol s tím, že jim můžeme zajistit expresní školení pro on-line výuku. Většinou už nějaké řešení používají, ale ta možnost tady je. Budu rád za vaše komentáře k výuce v nouzovém stavu v Lounech. Díky!

Aktuální informace o vývoji krizové situace najdete rovněž na www.virlouny.cz, který provozuje student našeho gymnázia David Hertl. Pomoci živnostníkům můžete například prostřednictvím projektu My LOUNY. Věřím, že autoři projektu ještě doladí z mého pohledu trochu sporné nakládání s osobními údaji uživatelů.

Užijte se pokud možno klidné Velikonoce. I já se pokusím odpočinout a budu vás zde informovat stručněji než ve všední dny. Kdybychom se neviděli, těším se na vás v úterý!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY