STŘEDA 8. 4. 2020 – Dobrý den, je tady pravidelné Antivirus info. Prosím o sdílení ?, všem, kteří potřebují aktuální informace o dění v našem městě!

K 7.4.2020 17:00 hodin evidují krajští hygienici 11 pozitivně testovaných osob s bydlištěm v okrese Louny. Máme ale už dva vyléčené ??, což je na škaredou středu výborná zpráva!

V souvislosti s mírným rozvolněním karanténních opatření a jistě i v souvislosti s krásným počasím se v ulicích objevuje stále více lidí, někteří ve skupinách a bez roušek. Chápu to, mít neustále hadr na obličeji ? je otravné, apeluji ale na váš zdravý rozum! Ještě jsme tu potvoru neporazili. Buďte prosím ? opatrní.

Vím, že to opakuji už po sté, ale třeba se to k někomu nedostalo. Roušky, ušité dobrovolníky, jsou stále k dispozici ve výdejovém okénku Městské knihovny ?, a to ve všední dny mezi 8.00 – 10.00 a 13.00 – 15.00 hod.

Stále funguje rouškyPOINT ? na radnici, kam můžete nosit materiál pro výrobu roušek . Materiálu je sice momentálně dost, ale nevíme ??‍♂️, jak dlouho krize potrvá. Na stejném místě můžete stále směňovat ? nepotřebné respirátory FFP3 za dva FFP2 a pět roušek, oceníme další ochranné pomůcky, či nadbytečný infrateploměr.

Roušek, respirátorů i dezinfekce je tedy v tuto chvíli relativně dost, horší je to s ochrannými obleky. Největší problém nyní i do budoucna vidím v ekonomických dopadech ? spojených s pandemií. Město se bude snažit najít způsob, jak podpořit místní živnostníky i společnosti, ale bohužel je zřejmé, že to bude jen malá náplast na hlubokou ránu.

Vypadá to, že počasí se bude docela držet, pokud vyrazíte na zahradu, chtělo by to možná nějaké pivo?. V petkách si můžete koupit pivo v řadě lounských hospod a restaurací a samozřejmě také v místních pivovarech Pivo ZLoun sro, Pivní bar Zichovec a Rodinný minipivovar Domov – Lounský žejdlík. Já se zásobím u Radek Taraba na letňáku.

Na zdraví! ? Přidávám tématickou pivní písničku https://www.youtube.com/watch?v=ixT7Wgh9nhw

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY