Vážení Lounští,

ČTVRTEK 7.5.2020 – Dobrý podvečer! Je tady pravidelné Antivirus info, Prosím o sdílení ?.

K dnešní 17 hodině hlásí krajští hygienici v okrese Louny kumulativně (tedy celkem od začátku testování dodnes) stejně jako včera 25 pozitivních případů. Covid-19 mají v tuto chvíli 2 lidé, 20 jich je uzdravených, 3 nemocní bohužel zemřeli ☹️.

V Ústeckém kraji byl od počátku pandemie pozitivně testováno ?️ 498 lidí, 2 za poslední den. Uzdravených je již 360.

VÍCE ZDE

Dnes proběhlo videokonferenční jednání Krizového štábu ORP Louny. Zde jsou jeho hlavní závěry:

▪️V mateřských školách, jejichž zřizovatelem je Město Louny, bude obnoven plnohodnotný provoz, a to od středy 13.05.2020. Provoz MŠ Speciální bude projednán a upřesněn Radou města Loun dne v pondělí 11.5. Důležité je, že děti ani učitelky v mateřských školách nebudou muset nosit roušky ani žádnou jinou ochranu dýchacích cest.
▪️Zpřístupní se rovněž venkovní sportoviště v areálech základních škol, jejich provoz projedná Rada města rovněž v pondělí 11. května.
▪️Kvůli nutnosti zajistit provoz zubní pohotovosti jsem zakoupili respirátory FFP3.

Chci poděkovat ? všem dobrovolníkům z řad členů, přátel a podporovatelů ?‍? SDH Cítoliby, SDH Dobroměřice a SDH Obora u Loun, kteří nám velice pomohli, když se zapojili o distribuce obálek s jednorázovými rouškami pro lounské seniory ? a do roznosu infoletáků ?.

Připomínám, že v pondělí v 10.00 bude zahájen příjem žádostí o dotační ? program Ústeckého kraje na zmírnění dopadu koronaviru pro OSVČ. Podrobné informace najdete zde: https://1url.cz/1zE2n

V pondělí od 16.30 proběhne v KD Zastávka zasedání Zastupitelstva, veřejnost bude jednání moci sledovat z balkonu (vstup z Poděbradovy ulice).

Podrobné informace o uvolňovacích opatřeních najdete na stránkách virlouny.cz, které provozuje student lounského gymnázia David Hertl. Konkrétně zde: http://koronavirus.wz.cz/category/11-kvetna

Závěrečným kulturním tipem jsou mí oblíbení Depeche Mode ⚽️?? . Dáme si trošku starožitnost – Policy of Truth z alba Violator (1990): https://www.youtube.com/watch?v=M2VBmHOYpV8

Pro dnešek se loučím, o víkendu budu jako obvykle informovat stručněji. S větší várkou informací se ozvu v pondělí. Pokud nebude sněžit, bude to z některé z právě otevřených zahrádek.

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY