Vážení lounští,

ÚTERÝ 7. 4. 2020 – Dobrý den všem, jsem tady s pravidelnou dávkou informací o životě města v době krize. Prosím o sdílení ? !

K 7.4.2020 17:00 hodin evidují krajští hygienici 11 pozitivně testovaných osob s bydlištěm v okrese Louny. 🙁

Dnešní šedé úterý není právě šedé, a to je fajn. Dnes se mají podle tradice vymetat pavučiny, takže je dobře, že máme otevřený Sběrný dvůr :). Ale pozor – vstup je možný maximálně v počtu dvou osob!

Musím obrovsky poděkovat ? všem těm z vás, kteří od rána nosí na rouškaPOINT? látky na šití roušek ?. Jste zlatí. Pro jistotu jsme objednali 112 m² bavlněné látky. Naši milí dobrovolníci tak budou mít z čeho šít ochranné pomůcky. Doufáme, že nám konečně něco víc dodá i stát….

Ušité roušky stále vydává knihovna, a to ve všední dny mezi 8.00 – 10.00 a 13.00 – 15.00 hod. Pokud dojdou, prosím o trpělivost.

Zároveň jsme od dobrovolných dárců dostali další infra teploměr (děkuji ? já i klienti Domova pro seniory). Navíc jsme obdrželi lékárenský materiál a dalších 10 litrů desinfekce Anti-covid nám dnes dovezl Miloš Beníšek. Děkuji a smekám!

Zítra bude na radnici úřední den, otevřeno bude od 13.00 a 16.00. Prosím pokuste se před návštěvou zavolat! V provozu je stále krizová linka pro seniory ☎️ 603 19 20 21, kde si lze zajištění základních potřeb – nákup, léky atp.

Vláda rozvolnila omezení pohybu ve vztahu ke sportovištím a individuálnímu sportování ??‍♂️??‍♀️??‍♀️ ??. V následujících dnech projednáme, zda je město schopno zajistit podmínky provozu některých městských sportovišť, tak aby nebylo ohroženo zdraví obyvatel, zejména dětí.
Investiční akce města nezastavil ani stav nouze, jejich stručný přehled ? najdete na https://1url.cz/@investiceLNnestoji. Několik z Vás se ptalo na výkopové práce na sídlišti na Hrnčířské. Tam pokládá optickou síť společnost T-Mobile.

Na radnici je nám všem jasné, že město bude muset zásadně přehodnotit výdaje 〽️, návrhům úsporných opatření se v následujících dnech budeme důkladně věnovat.
Na závěr mi dovolte upozornit na nevšední hudební bluegrassový!!! klenot z dílny Roberta Planta a Alison Krauss – Gone, Gone, Gone: https://www.youtube.com/watch?v=9YVRxAX6fwg

Snad vám zlepší náladu jako mně!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY