Vážení Lounští,

STŘEDA 5. 5. 2020 – Dobrý večer. Dnes je Světový den astmatu. Vím, že lidé trpící respiračními chorobami, astmatici, alergici, ale třeba i pacienti s vysokým tlakem to s rouškou na obličeji nemají lehké. Věřím, že povinnost nosit roušky, nejen v souvislosti s nadcházející pylovou sezonou, v dohledné době skončí. Je tady denní hlášení o aktuální situaci. Prosím o sdílení ?

K dnešní 17 hodině hlásí krajští hygienici v okrese Louny kumulativně (tedy celkem od začátku testování dodnes) 25 pozitivních případů. Covid-19 má v tuto chvíli 10 lidí, 14 jich je uzdravených, jeden nemocný bohužel zemřel ☹️.

V Ústeckém kraji byl od počátku pandemie pozitivně testováno ?️ 496 lidí, 1 za poslední den. Uzdravených je již 344.

VÍCE ZDE

Zítra dopoledne se uskuteční videokonferenční ?? městský krizový štáb. Řešit budeme mimo jiné termín otevření mateřských školek, ale i venkovních sportovišť ?‍♀️⛹️‍♀️?‍♂️ u základních škol.

Rozhodli jsme se nakoupit zásobu respirátorů třídy FFP3 ?, abychom po dobu nouzového stavu nadále zajistili chod pohotovostí, včetně zubní ?.

Připomínám, že v sobotu 9. května proběhne sběrová sobota. Mezi 8 h do 12 hodin bude možné do přistavených kontejnerů ? odkládat objemný odpad (např. starý nábytek, koberce, matrace apod.), železný odpad a elektrozařízení.

Často se mě ptáte, jak je to aktuálně se svatbami ?. Nuže: dle aktuálního vládního nařízení se svatebního obřadu může zúčastnit maximálně do 100 osob, snoubenci ?? nemusejí mít roušku. Doufám, že toto rozvolnění svatebčanům umožní prožít důstojný obřad.

VÍCE O SVATBÁCH ZDE

A to je pro dnešek všechno. Vlastně ne. Koukněte se se mnou na českou klasiku – Upír z Ferratu je možná úsměvně zastaralý film, ale to auto ??‍♂️ !!!! https://www.youtube.com/watch?v=qMvsqaUdTGM

Držte se!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY