Vážení lounští,

Pondělí 6. 4. 2020 – Dobrý den, je Modré pondělí a já vás vítám u pravidelného Antivirus infa. Jako obvykle poprosím o sdílení? . Pojďme na to!

K 6.4.2020 17:00 hodin evidují krajští hygienici stále 10 pozitivně testovaných osob s bydlištěm v okrese Louny.

Dnes proběhlo videokonfenční zasedání Rady města. Logickým rozhodnutím bylo, vzhledem k aktuální situaci, zrušení letošního ročníku Letního lounského vábení. Nicméně, počítáme s tím, že až to okolnosti dovolí, město uspořádá pro své občany důstojnou náhradu ve skromnějším provedení. Už se nemůžu dočkat!

Mám tu opět prosbu do našich dobrovolníků: Nití je momentálně dost, zato úplně chybějí látky na šití roušek ? . Kdo doma má zbytečnou látku, doneste ji prosím na radnici na rouškaPOINT? , my ji okamžitě předáme, ať se mohou stroje znovu roztočit!

Pokud vám doma přebývá nějaký infra teploměr, doneste ho prosím na radnici. Je jich zoufalý nedostatek a například v Domově pro seniory jej určitě ocení. Stále platí má nabídka směny jednoho vámi doneseného respirátoru FFP3 za dva FFP2 a pět roušek.

Dnes jsme do výdejového okénka v Městské knihovně předali dalších 120 kusů roušek ?. Knihovna je vydává ve všední dny mezi 8.00 – 10.00 a 13.00 – 15.00 hod. Pokud dojdou, prosím o trpělivost. Až dobrovolníci došijí (nebo stát dodá:-( ), zase budou!

Nedostatek ochranných pomůcek hlásí také naše pohřební služba, jejich prosbu jsme předali příslušným orgánům Ústeckého krajem, který má jejich distribuci na starosti.

Starosty okolních obcí jsme informovali, že si na radnici mohou vyzvedávat desinfekci, která je určena zejména pro pracovníky v první linii. Na tomto místě chci poděkovat ? společnosti ECOLAB s.r.o., která darovala městu několik druhů dezinfekčních prostředků: na ruce, podlahy a lékařské nástroje. Budou předány do zařízení, kde je jich v současné době nedostatek. Dezinfekce na lékařské nástroje nástroje bude předána na naší pohotovost.

Úřední hodiny na Městském úřadě zůstávají omezeny na pondělí a středu, a to vždy mezi 13.00 a 16.00. Starší spoluobčané, kteří nemají možnosti pomoci od rodiny či známých mohou stále přes krizovou informační linku pro seniory ☎️ 603 19 20 21 domluvit zajištění základních potřeb.

Na závěr mi dovolte sdílet včerejší projev Její Výsosti Alžběty II. k národu. Ta slova naděje a důvěry mne zahřála u srdce: ZDE

Klidnou mysl!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY