Vážení Lounští,

PÁTEK 5. června 2020 – Krajská hygienická správa eviduje k dnešní 17h v okrese Louny 2 nemocné s Covid-19. Za celý týden tedy počet nemocných v okrese nenarostl.

Přináším pravidelný týdenní souhrn STAROSTA INFO a tipy na víkend.

Dnes od 20:00 do 22:00 můžete využít možnost večerní prohlídky věže Děkanský chrám svatého Mikuláše. Další příležitost bude 3. července.

NADCHÁZEJÍCÍ VÍKEND

V sobotu dopoledne budou na náměstí farmářské trhy.
Celý víkend můžete vyrazit na nedalekou Tvrz Divicehttp://akce.louny.eu/sobota-na-tvrzi/10792/

Další výlet si můžete udělat do Roudnice, kde v sobotu Veslařský Klub Ohře Louny ?‍♂️ společně s roudnickými veslaři pořádá regatu – Memoriál Ladislava Vosátky.

Minulý víkend proběhl festival Antivirus, záznam najdete na www.antikotel.cz. V rámci akce uspořádali pořadatelé z Antikotel sbírku pro náš Domov pro seniory a podařilo se jim vybrat fantastických 75.000,- Kč na pořízení průchozí brány ⛩️ pro bezkontaktní měření teploty těla. Moc díky pořadatelům i dárcům!

PO, 1.6.2020

– Dalo by se říct, že pondělky patří bazénu ?‍♀️, probíhají kontrolní dny a toto pondělí se byli na finišující stavbě ?️
podívat členové rady města. Stále platí, že by bazén měl být dokončen v červnu za cenu, která byla v rozpočtu (218 mil. Kč).
– Rada města měla na programu jednání přes dvě desítky bodů, schválili jsme mj. finanční podporu pro prvních 92 podnikatelů, kteří měli v době koronakrize ?uzavřené pronajaté provozovny, žádosti bude Rada města vyřizovat průběžně do vyčerpání zastupitelstvem vyčleněných 3 milionů Kč, žádost ke stažení na https://1url.cz/@Podporazivnostnikum
– V Radě města jsme vzali na vědomí výsledek výběrového řízení na ředitele ZŠ Školní ?a jmenovali jsme ředitelem Mgr. Lukáše Valdu, který se své funkce ujme 1. srpna.
– Rada též projednala návrh pracovní skupiny na úsporná opatření, na výpadek příjmů ? reagujeme v prvním roce úsporami ve výši 32 milionů korun, úsporná opatření se týkají provozu, investic i oprav, uskromnit se musí i zaměstnanci města.
– Rada se protáhla, končili jsme po deváté ? večer, projednali jsme toho opravdu hodně, průběžně informujeme i na stránkách PRO LEPŠÍ LOUNY – TOP 09, nezávislí a hnutí PRO Zdraví a Sport.

ÚT, 2.6.2020

– V úterý jsme s kolegou místostarostou Honsem přivítali správní radu destinační agentury Dolní Poohří na Rozhledna na Červeňáku.
– Zúčastnil jsem se také zahájení kampaně Vladimír Drápal, který je naším společným kandidátem do Senátu. Volby budou v říjnu, ale informace ke kandidátovi a kampani si můžete prohlédnout již nyní na https://www.vdrapal.cz/

ST, 3.6.2020

– Od středy se potýkáme ve městě s dopravní komplikací, vedle omezení ? u bývalé veteriny byl na týden kvůli rekonstrukci uzavřen také železniční přejezd ?️ v Rakovnické ulici. Situaci jsme řešili jak v pondělí na radě města tak ve středu na poradě vedoucích odborů Městského úřadu. Přestože do rozhodování silničně-správního orgánu nemohu jako starosta zasáhnout, omlouvám ?‍♂️ se všem za dopravní komplikace a za nevhodné načasování, které navrhla Správa železnic a posvětil lounský stavební úřad.
– Odpoledne jsem vyrazil do Postoloprt, tamní zastupitelstvo projednávalo žádost města o příspěvek na provoz lékařské pohotovosti ?. Dle provedeného výpočtu jsme za ošetření 256 občanů Postoloprt požádali o příspěvek 126 tisíc Kč. Zastupitelé Postoloprt se po diskuzi přiklonili k částce 20 tis. Kč. Není to sice mnoho, ale je to lepší než nula v předchozích letech.

ČT, 4.6.2020

– Od začátku června je ve funkci nový jednatel TSML nový jednatel Václav Jugl, těším se na spolupráci a držím mu palce, aby městskou společnost tak říkajíc nakopl k lepším výsledkům.
– Proběhlo další jednání s provozovatelem https://www.svestkovadraha.cz/ ?, který chce zabezpečit železniční přejezd u Libčevse kamerou ? a od Město Louny by potřeboval součinnost při řešení přestupků. V pondělí jsem dostal úkol od Rady města připravit materiál ? o možnostech měření rychlosti ve městě, do materiálu logicky zapracuji i poznatky z jednání o uvedeném přejezdu.
– V poledne jsem po přesunu do Ústí nad Labem jednal s krajským radním Ladislavem Drlým mimo jiné o průtahu města (SNP, Osvoboditelů), který má ve správě Ústecký kraj. Otevřu v Radě i Zastupitelstvu otázku, zda není správný čas část průtahu převzít do správy města. Přineslo by to možnost koncepčně s průtahem pracovat.

PÁ, 5.6.2020

– Podepsal jsem smlouvu o dotaci od Státního fondu životního prostředí, který městu poskytl ? zhruba 150 tisíc na výsadbu 50 stromů ?, která proběhla na začátku dubna na několika místech města.
– Dnes jsme z radnice vypravovali materiály na Zastupitelstvo města, které proběhne 15.6. opět na Zastávce. Na programu bude 33 bodů https://1url.cz/@12zmLN. Snad nebudeme jednat jako v Žatci do půl jedné…

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY