Vážení lounští,

ÚTERÝ 5. 5. 2020 – Dobrý večer. Na dnešek připadá 75. výročí začátku Pražského povstání. „Voláme českou policii do rozhlasu, střílí se zde! (…) Přijďte ihned. Voláme všechny Čechy!,“ opakoval tehdy rozhlas. Prosím věnujte spolu se mnou tichou vzpomínku hrdinství našich předků. Děkuji?.

Věřím, že si my Češi v dobách nouze umíme pomoci, jak ostatně ukazuje skutečnost, že se i naše město pomalu vrací do normálu. Je tady denní hlášení o aktuální situaci. Prosím o sdílení ?.

K dnešní 17 hodině hlásí krajští hygienici v okrese Louny kumulativně (tedy celkem od začátku testování dodnes) 24 pozitivních případů. Covid-19 má v tuto chvíli 9 lidí, 14 jich je uzdravených, jeden nemocný bohužel zemřel ☹️.

V Ústeckém kraji byl od počátku pandemie pozitivně testováno ?️ 495 lidí, 1 za poslední den. Uzdravených je již 330.

VÍCE ZDE.

Všem, kteří včera zareagovali na moji výzvu a vyjádřili se k možnosti rychlého znovuotevření mateřských škol děkuji?. Vaše podněty společně se závěry Krajského krizového štábu přednesu Městskému krizovému štábu, kde budeme mimo jiné řešit případné otevření MŠ a další rozhodnutí, směřující k návratu města do normálního režimu.

Mateřské i Základní školy dostanou od města desinfekci, jednorázové roušky a rukavice.

Lounský Domov pro seniory hlásí, že je stále bez covid 19. Uzavření domova je už opravdu dlouhé, má ale své opodstatnění, jakkoli se klientům chce ven a chtějí vidět své blízké. S radostí sledují pozvolný návrat k normálu a děkují za pomoc, solidaritu a pochopení. Uvnitř domova probíhá za dodržení všech hygienických opatření ergoterapie, fyzioterapie a volnočasové aktivity.

Ústecký kraj připravil dotační program na zmírnění dopadu koronaviru pro OSVČ. Příjem žádostí bude zahájen od 11.05.2020 v 10:00 hodin, podrobné informace najdete na webu městta nebo zde: https://1url.cz/1zE2n

V sobotu 9. května proběhne sběrová sobota, a to ve standardním režimu. V době od 8 h do 12 hodin bude možné do přistavených kontejnerů odkládat objemný odpad (např. starý nábytek, koberce, matrace apod.), železný odpad a elektrozařízení. Pamatujte prosím, že sběrová sobota není určena pro odvoz směsného komunálního odpadu, stavebního odpadu (např. stavební suť, okna, bytová jádra apod.), nebezpečných odpadů či biologicky rozložitelného odpadu (např. tráva, větve, listí apod.).

A na závěr tradiční kulturní tip: Vaší pozornosti doporučuji téměř dvouhodinový bluesový koncert mého oblíbeného Hugha Laurieho alias Dr. House. https://www.youtube.com/watch?v=4dGvN03Rvtc

Mějte se fajn!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY