Vážení lounští,

Neděle 5. 4. 2020 – Dobrý den, hezký nedělní podvečer, je tady pravidelné Antivirus Info. Sdílejte ?, prosím.
K dnešní 17:00 evidují krajští hygienici stále 10 pozitivně testovaných osob s bydlištěm v našem okrese. Snad to tak vydrží.

Přes víkend se toho příliš nestalo, díky krásnému počasí jsme s manželkou zahájili balkónovou sezónu. Pokud jste se vrhli na drobné kutilství a údržbu, asi oceníte, že od zítřka bude pro veřejnost otevřen sběrný dvůr ⚒, i když v omezeném režimu. Do areálu budou smět vždy nanejvýš 2⃣ osoby. Věřím, že toto opatření chápete.

S potěšením mohu konstatovat, že i tento víkend se podařilo udržet všechny tři pohotovosti ? v provozu. Je to i díky vám, kteří jste lékařům darovali respirátory FFP3, bez nichž se v ordinacích neobejdou. Opakuji svou nabídku na směnu: Přineste na radnici nepotřebný respirátor FFP3, rádi vám ho vyměníme za dva FFP2 a pět roušek.

Stále platí ? zákaz návštěv v Domově pro seniory a v domech s pečovatelskou službou. Prosím respektujte toto rozumné nařízení, je v zájmu těch nejohroženějších z nás – seniorů.

Na rouškaPOINT? na radnici můžete prosím stále nosit materiál (látky, gumičky, nitě), z nichž pak dobrovolníci, které nepřestávám obdivovat, ušijí další roušky ?.

Komu roušky chybí, můžete si ty, které dobrovolníci ušili, vyzvednout u výdejového okénka Městské knihovny, a to od pondělí do pátku vždy mezi 8.00 – 10.00 a 13.00 – 15.00 hod.

Věřme že další ochranné pomůcky dodá Vláda ČR. Zaměstnance Domova pro seniory velice potěšil darovaný infra teploměr. Nejsou momentálně k dostání a výrazně jim usnadní práci. Máte-li doma nějaký zbytný, můžete ho donést na radnici.

Příští týden rozdělíme polovinu ze dvou tisíc respirátorů FFP2, ? které městu darovala společnost SEKO Aerospace, a.s. pracovníkům sociálních služeb. Druhá polovina bude, jak už jsem informoval, uložena jako rezerva pro případ dalšího výpadku dodávek ochranných pomůcek ze strany státu.

Opakuji, že se v závěru týdne podařilo najít cestu, jak vyřešit ošetřovné u rodičů, jejichž děti navštěvují jedinou otevřenou školku – MŠ Přemyslovců. Paní ředitelka už může žádosti potvrzovat stejně, jako to dělají ředitelky ostatních MŠ.

Úřední hodiny na Městském úřadě zůstávají omezeny na pondělí a středu, a to vždy mezi 13.00 a 16.00. Prosím, než k nám přijdete, raději nejdřív zavolejte na ? 415 621 111 a domluvte si schůzku.

Starší spoluobčané, kteří nemají možnosti pomoci od rodiny či známých mohou stále přes krizovou informační linku pro seniory ☎️ 603 19 20 21 domluvit zajištění základních potřeb – nákup základních potravin, hygienických potřeb a léků.

PS: Lounská kapela Furt Rovně ???? vydala nové album, poslechnout ? si ho můžete na https://bit.ly/39M3dva … Album je skvělé!

Přeji příjemný večer a klidnou mysl. Společně to dáme!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY