Vážení Lounští,

PONDĚLÍ 4. 5. 2020 – Hezký chladný podvečer. Dnes je Den hasičů, věřím, že jich dnes přes přetrvávající sucho nebude potřeba. Jsou tady pravidelné informace o dění v našem městě v průběhu (snad) ustupují krize. Prosím o sdílení ?.

K dnešní 17 hodině hlásí krajští hygienici v okrese Louny kumulativně (tedy celkem od začátku testování dodnes) stejně jako včera 23 pozitivních případů. Covid-19 má v tuto chvíli 8 lidí, 14 jich je uzdravených, jeden nemocný bohužel zemřel ☹️.

V Ústeckém kraji byl od počátku pandemie pozitivně testováno ?️ 494 lidí, žádný za poslední den. Uzdravených je již 320.

VÍCE ZDE.

V těchto dnech rozdělujeme obcím z obvodu Loun 4 100 ks jednorázových rukavic ? a 2 050 ks jednorázových roušek ?. Jde o státní dodávky, které nám přerozdělili z kraje.

Na základě rozvolňovacích opatření mohou děti v mateřských školkách bez roušek. To platí i pro jedinou aktuálně otevřenou MŠ Přemyslovců. Zajímalo by mne, zda by rodiče uvítali otevření i ostatních školek. Prosím pište mi do komentářů. ?

Městská knihovna ?? bude v květnu otevřená ve všední dny vždy mezi 9.00 až 16.00. Čtenářům jsou k dispozici všechny půjčovny, omezené služby nabídne studovna- kopírování, skenování, tisk, informační službu. Půjčování je dovolenou v roušce a rukavicích (anebo po dezinfekci rukou). Uzavřené jsou všechny relaxační prostory, dětské koutky i kavárna ☕.

Vrchlického divadlo ? otevře příští týden pondělí všechny tři své provozy. Na Zastávce proběhne v pondělí 11.5. zasedání Zastupitelstva (kvůli hygienickým požadavkům – potřebujeme větší prostor mezi jednotlivými zastupiteli). Veřejnost bude moci jednání sledovat z balkonu, počítáme i s videozáznamem ? a pokusíme se i o provizorní videopřenos ? přes facebookové stránky Město Louny. V úterý bude otevřena galerie ?, kde si můžete konečně prohlédnout úžasnou výstavu Vladimíra Nováka. Samotné divadlo bude rovněž „otevřeno“, ale zatím nebude hrát. Pochopitelné, nicméně pro divadlo absurdní, požadavky na nošení roušek umělci vylučují jeho ekonomický provoz. Všechny provozy VD budou vybaveny desinfekčními prostředky.

No a na závěr nemohu tematicky doporučit jinou píseň než Oheň ? od Lucie: https://www.youtube.com/watch?v=nu_80Qa8rTg

Pro staromilce tu mám Ring of fire ? Johnyho Cashe: https://www.youtube.com/watch?v=b-zNQA5Xi4Q

Komu výběr písní nevyhovuje, může si dát tento báječný osmihodinový záznam hořícího krbu: ? https://www.youtube.com/watch?v=RDfjXj5EGqI

Mějte se fajn!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY