Vážení Lounští,

NEDĚLE 3.5.2020 – Hezký den, přináším nedělní antivirové info, které je stručnější a zaměřuje se hlavně na počty pozitivních případů COVID-19, jak je zveřejňuje Krajská hygienická stanice, prosím o sdílení ?.

K dnešní 17 hodině hlásí krajští hygienici v okrese Louny kumulativně (tedy celkem od začátku testování dodnes) stejně jako včera 23 pozitivních případů. Covid-19 má v tuto chvíli 8 lidí, 14 jich je uzdravených, jeden nemocný bohužel zemřel ☹️. V Ústeckém kraji byl od počátku pandemie pozitivně testováno ?️ 494 lidí, 1 za poslední den. Uzdravených je již 313.

VÍCE ZDE.

Pokud máte doma nějaký nevyužitý respirátor FFP3, rádi Vám ho na radnici směníme ? za 2 kusy FFP2 a 5 jednorázových roušek ?. „Trojky“ pak poskytneme pohotovosti (zejména zubní).

Jak již asi víte, v autobusech lounské MHD/MAD ? se už zase platí a nastupuje předními dveřmi. Rovněž se začalo vybírat parkovné (závory i automaty). Městský úřad se vrací též víceméně do normálu, když od 1. května platí klasické úřední hodiny. Klienti ale budou nadále vyřizováni na základě telefonického objednání na jednotlivá pracoviště prostřednictvím kontaktů zveřejněných na internetových stránkách městského úřadu popř. ústředny na telefonním čísle ?415 621 111 podrobnosti na https://1url.cz/@MULounyODkvetna.

Na konci minulého týdne došlo k dalšímu rozvolnění, na jednu stranu je skvělé, že se vrací život k normálu, ale změn a odvolávání zákazů je tolik, že jsem si vybavil jednak starého krále z Pyšné princezny, který odvolával co odvolal a také písničku bratří Ebenů – Já se v tom nevyznám https://youtu.be/hsWyL9nf1d4 ??‍♂

Naštěstí je zde web http://virlouny.cz a ten vám naservíruje aktuální informace ℹ️ a nebo vás navede na stránky příslušného ministerstva. Například na přehled uvolňování opatření na https://koronavirus.mzcr.cz/uvolnovani-opatreni/

Opatrujte se!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY