Vážení lounští,

Pátek 3. 4. 2020 – V obvyklý čas se hlásím s pravidelnou dávkou informací o krizi a životě v našem městě a jeho okolí. Sdílejte? prosím, ať se dostanou ke všem, kteří je potřebují!

Takže: K 3.4.2020 17:00 hodin evidují krajští hygienici stále 10 pozitivně testovaných osob s bydlištěm v našem okrese. Věřme, že toto číslo dramaticky neporoste.

Dnes zasedal Krizový štáb města a já vám mohu přinést i některé dobré zprávy:

Všeobecná lékařská pohotovost ➕ pro děti ? i dospělé ? a zubní pohotovost budou v Lounech, po konzultaci s KHS Ústeckého kraje, fungovat v současném režimu i nadále.

Polovina ze dvou tisíc respirátorů FFP2, ? které včera městu darovala společnost SEKO Aerospace, a.s. bude v průběhu příštího týdne předána pracovníkům sociálních služeb. Druhá polovina bude uložena jako rezerva pro případ dalšího výpadku dodávek ochranných pomůcek ze strany státu.
Dnes jste nám na radnici donesli jeden infra teploměr pro domov pro seniory a více než 10 ochranných štítů. Všem moc děkuji.?

Dobrou zprávu mám i pro rodiče, jejichž děti ?? navštěvují jedinou otevřenou mateřskou školu MŠ Přemyslovců. I tato školka bude nyní moci kvůli omezené kapacitě (max. 15 dětí) potvrzovat žádosti o ošetřovné. Včera jsem zaznamenal, že ošetřovné v částečně otevřené MŠ (vy)řešili v Klášterci. Takže jsem zavolal tamnímu místostarostvi, situaci s ním probral a jsem rád, že jsme zvládli poměrně rychle upravit pravidla tak, aby šlo o ošetřovné žádat i v MŠ Přemyslovců. Ostatní mateřské školy zůstávají do odvolání uzavřeny ?. V případě naplnění kapacity bude otevřena další MŠ.

Úřední hodiny na Městském úřadě zůstávají omezeny na pondělí a středu, a to vždy mezi 13.00 a 16.00. Prosím pokuste se na úřad chodit pouze v bezodkladných případech a po předchozí telefonické dohodě. Volejte ? 415 621 111.

Starší spoluobčané, kteří nemají možnosti pomoci od rodiny či známých mohou stále přes krizovou informační linku pro seniory ☎️ 603 19 20 21 domluvit zajištění základních potřeb – nákup základních potravin, hygienických potřeb a léků.

Město Louny ve spolupráci s Městskou knihovnou Louny stále vydává látkové roušky, které ušili dobrovolníci či darovaly lounské firmy. Výdej probíhá od pondělí do pátku vždy mezi 8.00 – 10.00 a 13.00 – 15.00 hod.

Stále platí ? zákaz návštěv v Domově pro seniory a v domech s pečovatelskou službou. Obyvatele jsem v týdnu navštívil a jsem rád, že situaci pochopili. Jde především o jejich zdraví.

Od pondělí 6. dubna bude otevřen sběrný dvůr ⚒, nicméně v omezeném režimu. Do areálu budou vpuštěny vždy nanejvýš 2⃣ osoby.

A to je pro dnešek všechno. Děkuji ?dobrovolníkům, kteří se nám i tento týden hlásí na roznos letáků. Tento víkend vašich služeb nebude potřeba. Nicméně děkuji za vaši ochotu a připravenost!

Ono to jednou musí skončit

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY