Vážení lounští,

Úterý 31. 3. 2020 – bude 19.00 a já jsem zde se svým pravidelným hlášením o situaci v Lounech, sdílejte prosím?, ať se informace dostanou ke všem, kteří je potřebují.
? K 30.03.2020 17:00 evidují krajští hygienici již 7 pozitivně testovaných osob s bydlištěm v našem okrese.

Kolegové ze skupiny Louny a okolí šijí roušky mne žádají, abych Vás zde poprosil, ? zda byste na rouškaPOINT? nemohli začít nosit nitě. Látky mají, ale už je nemají čím sešívat. PROSÍM, MÁTE-LI DOMA ZBYTEČNÉ NITĚ, DONESTE JE NA RADNICI, ať mohou stroje dále vrčet ⚙️ a dobrovolníci sešívat roušky!!! Děkuji.

Následující odstavec se mi nebude psát lehce…. ? Nejen ve výdejovém okénku roušek v Městská knihovna Louny se objevuje takový nešvar: Stává se, že roušky dojdou a čeká se na další. U okénka se pak objevují agresivní spoluobčané, kteří hulvátsky vyžadují roušku a nenechají si vysvětlit, že musejí počkat. Někteří svou agresivitu stupňují až k výhrůžkám, v jednom případě agresor dokonce vyhrožoval, že obsluhu poplive… Dovolte mi zde připomenout, že roušky pro vás zdarma šijí dobrovolníci – studenti, matky a otcové v domácnostech, senioři – město je shání po všech čertech, nezištně je dodávají podnikatelé. Takové chování je nejen mimořádně neslušné, ale také protizákonné. Žádám ty, kteří se ho dopouštějí, aby od něj upustili. V každém dalším podobném případě bude situace řešena nekompromisně ze strany Městské policie a Policie ČR. Pamatujte rovněž, že tresty za takové jednání se ve stavu nouze výrazně zvyšují…. CHOVEJTE SE JAKO LIDI!!! ????
Uf rozčílil jsem se, omlouvám se.

Jak jsem avizoval, ode dneška je v provozu jen MŠ Přemyslovců. Chodit do ní mohou i děti ?‍♂️?‍♀️ jiných školek, pokud jejich rodiče chodí do zaměstnání. Uzavřené MŠ ode dneška vystavovují „ošetřovačky“. Připomínám, že o „ošetřovné“ pro OSVČ bude možné žádat od zítřka přes živnostenské úřady – https://1url.cz/@osetrovneOSVC

Myslete prosím na své sousedy a známé, kteří potřebují pomoc. Kontakt na krizovou linku je ☎️ 603 19 20 21 nestyďte se na něj zavolat, bude-li potřeba.

Stále platí moje výzva: Máte doma nadbytečný respirátor FFP3, které v tuto chvíli potřebují především lékaři v první linii, zvažte proto jeho věnování svému stomatologovi, praktikovi atd. Respirátor FFP3 můžete také přinést na radnici. Každý jeden vyměníme za dva typu FFP2 a 5 roušek. ????? Díky proběhlým směnám se o víkendu otevře zubní pohotovost.

Myslím na Vás, drazí spoluobčané. Jsem přesvědčen, že když potáhneme za jeden provaz a stejným směrem, krizi překonáme silnější!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY