Vážení lounští,

Úterý 31. 3. 2020 – K 30.03.2020 17:00 hodin evidují krajští hygienici již 7 pozitivně testovaných osob s bydlištěm v našem okrese.

Kolegové ze skupiny Louny a okolí šijí roušky žádají, byste na rouškaPOINT? nemohli začít nosit nitě. Látky mají, ale už je nemají čím sešívat. PROSÍME, MÁTE-LI DOMA ZBYTEČNÉ NITĚ, DONESTE JE NA RADNICI, ať mohou stroje dále vrčet a dobrovolníci sešívat roušky!!! Děkujeme.

Jak jsme avizovali, ode dneška je v provozu jen MŠ Přemyslovců. Chodit do ní mohou i děti jiných školek, pokud jejich rodiče chodí do zaměstnání. Uzavřené MŠ ode dneška vystavovují „OČR“. Připomínám, že o „ošetřovné“ pro OSVČ bude možné žádat od zítřka přes živnostenské úřady – https://1url.cz/@osetrovneOSVC

Myslete prosím na své sousedy a známé, kteří potřebují pomoc. Kontakt na krizovou linku je ☎️ 603 19 20 21 nestyďte se na něj zavolat, bude-li potřeba.

Stále platí výzva ke směně: Máte-li doma nadbytečný respirátor FFP3, které v tuto chvíli potřebují především lékaři v první linii, zvažte proto jeho věnování svému stomatologovi, praktikovi atd. Respirátor FFP3 můžete také přinést na radnici. Každý jeden vyměníme za dva typu FFP2 a 5 roušek. Díky proběhlým směnám se o víkendu otevře zubní pohotovost.

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU MĚSTA LOUNY – ORIGINÁLNÍ ČLÁNEK