Vážení Lounští,

ČTVRTEK 30. 4. 2020 – Příjemný podvečer, přeji. Dnes nastane Valpružina noc, čili Pálení čarodějnic, neboli keltský Beltine. Věřím, že je všichni prožijeme rozumně, aniž bychom se zbytečně shlukovali a nebo něco omylem zapálili:-). Je tady pravidelná várka informací o životě města v době krize . Prosím o sdílení ?.

Zatím nejsou k dispozici dnešní??‍♂️ aktuální údaje od hygieniků, hned jak je KHS zveřejní, je sem doplním.

MY UŽ VÍME – VÍCE ZDE.

Jsem velmi rád, že se město začíná vracet k normálu a jsme k sobě maximálně ohleduplní. Dodržování karanténních pravidel ve znovu otevřených obchodech a provozovnách zvládáme dle ohlasů z terénu, až na výjimky, skvěle. Děkuji?!

Městská knihovna ? v pondělí otevře své prostory, i když s jistými omezeními… Do neděle musí knihovníci stihnout revizi knihovního fondu. V omezeném režimu fungují výpůjčky i vracení knih?, které jsou následně ve spolupráci s městskou policií, dezinfikovány ozonem.

Městské Infocentrum bude od pátku do neděle zavřeno. Od pondělí bude fungovat vždy mezi 10.00 – 12.00, poté následuje desinfekční přestávka. Odpoledne bude otevřeno od 13.00 do 15.00 hodin. V „ˇIčku“ bude od pondělka obnoven prodej jízdenek

Zasedání Zastupitelstva města Loun proběhne 11.května mimořádně v Kulturním domě Zastávka, a to proto, že kvůli hygienickým opatřením potřebujeme větší prostor. Veřejnost bude moci zasedání sledovat z balkonu. V plánu je samozřejmě i videozáznam a videopřenos alespoň přes facebook.

To je pro dnešek vše. Užijte si zítřejší svátek lásky ?‍❤️‍?, polibte své nejdražší pod rozkvetlou třešní, taky se na to chystám… O víkendu vás jako obvykle nebudu obtěžovat dlouhými texty, bohatší infonálož se zase v pondělí.

Dnešní kulturní tip nemůže být jiný: Kladivo na čarodějnice je prostě stále vynikající film: https://www.youtube.com/watch?v=kG101cC2W-g
Na koho je tahle klasika moc dlouhá, může si dát třeba tuhle vypalovačku od Queens Of The Stone Age – Burn The Witch: https://www.youtube.com/watch?v=v7c187E5BxY

P.S.: Těším se, až si 11. května po Zastupitelstvu, dám v některé z čerstvě otevřených předzahrádek jedno točený ?. A možná i dvě!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY