Vážení lounští,

Pondělí 30. 3. 2020 – jsem tu se svým pravidelným hlášením a jako obvykle prosím o sdílení ?, aby se informace dostala k co nejvíce lidem.

? to nejdůležitější: k 30.03.2020, 18:00 hodin evidují krajští hygienici bohužel už 6 pozitivně testovaných osob s bydlištěm v našem okrese. Pokud se toto číslo změní, budu údaj aktualizovat, ale stejně jako vy doufám, že to nebude nutné.

Dnes ráno jsem vás vyzval, abyste se podívali, zda doma nemáte nadbytečný respirátor FFP3. „Trojkové“ respirátory v tuto chvíli potřebují především lékaři ? v první linii, zvažte proto jeho věnování svému stomatologovi, praktikovi atd. Nabízím také směnu?: Přineste na radnici jeden respirátor FFP3, vyměníme Vám ho za 2 FFP2 a 5 roušek. Některé výměny už proběhly, máme o 6 „trojek“ víc než včera, moc za to děkuji!

Desinfekci, kterou kolegové včera přivezli ? ze skladu humanitární pomoci v České Kamenici, jsme rozdistribuovali. V Lounech zůstalo 15 litrů pro otevřené školky a do dětské psychiatrické nemocnice, zbývajících 75 litrů rozdělujeme do obcí ?.

Pokud jde o rouškyPOINT? – v tuto chvíli má skupina Louny a okolí šijí roušky dostatek materiálu, a to díky vám! Děkuji! Kdo roušku ? potřebuje, může si ji vyzvednout ve výdejovém okénku knihovně. Dnes jsme tam dodali dalších 300 roušek.

Důležitá zpráva pro rodiče předškoláků: Od zítřka bude v provozu jen MŠ Přemyslovců. Chodit do ní mohou ale i děti ???? z jiných školek, pokud jejich rodiče chodí do zaměstnání. Uzavřené MŠ budou od zítřka vystavovat „OČR“. O „ošetřovné“ pro OSVČ bude možné žádat od 1. dubna, a to přes živnostenské úřady – https://1url.cz/@osetrovneOSVC

Objevují se data prvních zápisů prvňáků ????na ZŠ. které letos proběhnou bez fyzické přítomnosti žáků. Podání žádosti o přijetí nebo odkladu mohou zákonní zástupci žáků podávat fyzicky, poštou či elektronicky. Podrobnosti najdete na webových stránkách příslušných škol.

Prosím všímejme si svého okolí, pokud by někdo v sousedství potřeboval pomoc, oslovte ho, třeba neví, že se má kam obrátit. Dejte mu kontakt, a nebo na krizovou linku ☎️ 603 19 20 21 zavolejte za něj.

Nové číslo městského časpopisu ZLOUN je zdarma k dispozici mimo jiné v Městská knihovna Louny, Vrchlického divadle nebo například v lounských restauracích http://1url.cz/@RestauraceLouny (časopis vám přibalí k objednávce), či v lékárnách.

Jak už jsem informoval, Vrchlického Divadlo ? se snaží přesunout všechna neodehraná představení na podzim tohoto roku, tak, abychom o nic důležitého nepřišli.Od dneška až do pátku 3. 4. 2020 bude v čase od 8.00 – 10.00 a od 14.00 do 16.00 v divadelní pokladně vracet vstupné za tato představení: Princezna na ocet, Big Band ZUŠ Louny, Jarní koncert dechového orchestru a Lounská heligonka na Zastávce ?.

Přeji nám všem klidnou mysl a loučím se parafrází citátu Johna Lennona: Všechno nakonec dobře dopadne. A pokud ne, znamená to, že ještě není konec! ✌️

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY