Vážení Lounští,

PÁTEK 29. května 2020 – Krajská hygienická správa eviduje k dnešní 17 h v okrese Louny 2 nemocné s Covid-19. 22 lidí se v okrese uzdravilo ?. Už jsme měli pár dní krásnou nulu, snad se jí zase brzy dočkáme.

Přináším týdenní souhrn STAROSTA INFO a tipy na víkend.

NADCHÁZEJÍCÍ VÍKEND

V sobotu by řada z nás měla na programu Antikotel, který se pravidelně odehrává v areálu Stromovky ?. Koronavirus však mění plány kde koho a tak se musel i Antikotel pro letošek změnit na Antivirus 2020 a přesunout se do Vrchlického Divadlo. Zítra si tak díky připravovanému přenosu ? můžete od 19:00 na svých počítačích, mobilech či chytrých televizích pustit regionální hudební smršť.
Již nyní je také možné přispět ? na dobrou věc. Na www.antikotel.cz se dá přispět na pořízení průchozí brány pro bezkontaktní měření teploty těla do Domova pro seniory u Pramene Louny. Už máme 20 % – https://www.facebook.com/…/a.61046986896…/3523639070984816/…

Na výstavišti probíhají do neděle „jarní zahradnické trhy“. Pořadatel Výstaviště Louny láká: „budete mít možnost nákupu jak rostlinného materiálu, tak potřeb a pomůcek pro zahradu. V prodeji budou okrasné i ovocné dřeviny, růže, cibuloviny, osiva, sadba, balkonové rostliny, jahodníky či trvalky… a dále zahradní nábytek, pergoly a zahradní technika.“

PO, 25.5.2020

  • Bazén ?‍♀️ řešíme společně s kolegyněmi z odboru správy majetku nebo Lounské správy plaveckých areálů téměř každý den, v pondělí jsme například s ředitelkou Bazén a koupaliště Louny a architektem bazénu v souvislosti s blížícím se dokončením řešili (zkušební) provoz a to co nás čeká do otevření, během něj a po něm. Máme se na co těšit! Také už se rýsují ceny ? a provozní doba ⏳, ani jedno by se nemělo vymykat srovnatelným bazénům v okolí.
  • V rámci „koronakrize“ jsem byl díky think-tanku ? www.top-az.eu zhruba 1x týdně videokonferenčně ve spojení s několika kolegy starosty z různých měst, předávali jsme si zkušenosti a tipy. Ukázalo se to jako velmi užitečné a zkusíme v tom pokračovat. V pondělí jsme se tak po minulém tématu úsporných? opatření bavili o suchu ?️ a možnostech měst a obcí s ním bojovat. Jsem rád, že k tomu co v Lounech děláme (vsaky u investičních akcí, další zelené plochy, obnova zaoraných cest…) můžeme časem přidat i něco dalšího, co se osvědčilo jinde.

ÚT, 26.5.2020

  • V úterý jsem měl několik schůzek, jedna byla kvůli radarům ??, okolní obce by je rády instalovaly, ale obsluhu pro ně musíme udělat my jako obec s rozšířenou působností. Prostorové problémy jsem asi už vyřešili, takže zjišťuji, co by administrace radarů v okolních obcích pro město znamenala.
  • Jak se díváte ? na radary na silnicích? Myslíte, že mohou pomoci zklidnit dopravní v situaci v obcích a městech?

ST, 27.5.2020

  • Nedávno schválila městská rada smlouvu o pronájmu toalet ? na letním cvičišti, s ředitelem Lounská správa sportovních areálů, příspěvková organizace jsme ve středu jednali s Radek Taraba z Pivo ZLoun sro, který městu prostory pronajal, vyřídíme ještě nějaké oficiality s hygieniky a věřím, že toalety brzy budou sloužit návštěvníkům letního cvičiště.
  • S Radek Příhoda jsme se také domluvili na tom, že by cvičiště mohlo být monitorováno kamerou ?? městské policie, mělo by to zvýšit komfort a bezpečí rodičů s dětmi, kteří se tam bohužel občas potýkají s nepořádkem po „nezvaných hostech“ .

ČT, 28.5.2020

  • S ředitelem Městské policie jsem?‍♂️ diskutoval o bezpečnostní situaci ve městě, ředitel mě informoval o krocích, které díky legislativní změněn mohli začít strážníci podnikat směrem k autovrakům ? ve městě. Projednali jsme též přesun jedné z kamer na cvičiště. Na závěr schůzky jsem mu poděkoval za činnost strážníků a strážnice v uplynulých dvou měsících. Činím tak veřejně ještě jednou zde. Také díky městské policii jsme nouzový stav v Lounech zvládli velmi dobře.

PÁ, 29.5.2020

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY