Vážení Lounští,

STŘEDA 29. 4. 2020 – Dobrý (mírně) deštivý podvečer, milí spoluobčané. Jsem tady s pravidelnými informacemi o dění ve městě v době virové krize. Prosím o sdílení ?.

K dnešní 17 hodině hlásí krajští hygienici kumulativně (tedy celkem od začátku testování dodnes) 23 pozitivních případů v okrese. 14lidí je uzdravených. Nemocných je tedy v okrese 9.

V Ústeckém kraji byl od počátku pandemie pozitivně testováno ?️ 489 lidí, z toho 7 za poslední den. Uzdravených je 285.

VÍCE ZDE.

Město Louny dnes obdrželo další várku ochranných prostředků, konkrétně pak 4 100 ks jednorázových rukavic ? a 2 050 ks jednorázových roušek ?. Tento materiál bude přerozdělen mezi základní na mateřské školy ve správním obvodu Loun.

MŠ a ZŠ v Lounech dnes obdržely také osobní ochranné štíty, které mohou využít během zápisů.

Ústeckém kraji jsme vyčíslili prvotní náklady ? města spojené s krizí ve výši 671 tis. Kč. Největší položka z toho je nákup roušek.

Město dále ze svých zásob připravilo pro všechny ZŠ a MŠ v Lounech tekutou dezinfekci ? o celkovém objemu 160 litrů. V případě potřeby jsme schopni množství dezinfekce i jednorázových roušek doplnit.

Dobrovolní hasičů ?‍? ‍z Cítolib roznášejí obálky s rouškami ? seniorům starším 70 let v Lounech, Brloze a Nečichách ? . Na město už dorazily první reakce od příjemců. Jsem rád, že distribuce funguje!

Věřím, že se naše město, stejně jako celá republika, skutečně pomalu začíná vracet k normálu. Snad už brzy nebudeme řešit primárně čínskou chřipku a budeme mít čas na další témata. Například na katastrofální sucho ?️, kterému ani dnešní „déšť“ nijak neubral na závažnosti.

No a na závěr tradiční kulturní tip. Už s tím Stingem dám pokoj, ale dnes ještě jednou The Police – Every breath you take ???ve ska verzi od Sto zvířat. Je to dobrý ? https://youtu.be/-PwA70O70V8

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY