Vážení lounští,

Neděle 29.3.2020 – souhrn (týdne), který vám zasílám a prosím o jeho sdílení, aby se dostal k co největšímu počtu lidí.

Bude asi o něco kratší, protože se mi ho právě povedlo ho smazat ??‍♂️, těsně před odesláním a tak ho píši ✒️ znovu.

K 28.03.2020, 18:00 hodin evidují krajští hygienici 3 pozitivně testované osoby s bydlištěm v okrese Louny. Pokud by se v průběhu večera objevil aktualizovaný údaj, dám ho sem.

Lékaři ?‍⚕️?‍⚕️v první linii nemají respirátory FFP3. Pokud doma máte nějakou „trojku“, prosím zvažte jeho darování svému stomatologovi. Nebo nabízíme následující směnu ?. Pokud přinesete na radnici jeden respirátor FFP3, vyměníme Vám ho za 2 FFP2 a 5 roušek ?.

Dnes kolegové z úřadu zajeli do skladu humanitární pomoci do České Kamenice a přivezli ? dezinfekci, která je určena pro fungující zařízení pečující o děti. Zásobeny tak budou školky, dětská psychiatrická nemocnice. Zbytek bude rozdělen do obcí ?.

Louny a okolí šijí roušky, na radnici v rouškyPOINTu? máme dostatek materiálu. Moc děkuji všem, kteří dodávají materiál nebo hotové roušky ?, které následně distribuujeme přes výdejové okénko v Městská knihovna Louny ??.

Od úterý bude v provozu jen MŠ Přemyslovců. Chodit do ní mohou ale i děti ??? z jiných MŠ pokud jejich rodiče pracují. Od úterka budou uzavřené MŠ vystavovat ošetřovačky.

Děkuji za další tipy na kulturní ? přenosy. Zejména mě zaujal projekt #kulturažije od MALL.TV. Například dnes od 20:00 vysílají Vivaldianno.

V médiích rezonuje téma Domovů pro seniory ??. Chtěl bych jen informovat, že Dsup Louny nastavil první opatření již 4. března, když došlo k zákazu návštěv. V minulém týdnu ředitelka Jana Černá režim ještě zpřísnila. Držme všichni personálu a klientům palce!

Společně to zvládneme!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY