Vážení lounští,

PONDĚLÍ 27. 4. 2020 – Krásný podvečer, právě skončilo jednání městské rady, takže dnes posílám info o něco později. Dnes slaví svátek Jaroslav, takže přeji všem Jardům, Jarouškům a Járům všechno nejlepší. Až to půjde, připijeme si?. A teď jdeme na pravidelné hlášení o krizové situaci. Sdílejte ?, prosím!

K dnešní 17h hlásí krajští hygienici kumulativně (tedy celkem od začátku testování dodnes) 23 pozitivních případů v okrese. 12 lidí se uzdravilo! Nemocných je tedy v okrese 11. ?

V Ústeckém kraji se od počátku pandemie nakazilo ?️ 480 lidí, stejně jako včera!!! Uzdravených je 251.

VÍCE ZDE.

Chci poděkovat ? všem dobrovolníkům, kteří vyslyšeli mou výzvu a pomohli nám s roznosem informačních letáků. Stále nám ale zbývá několik lokalit. Kdo se chce připojit, může se zítra přihlásit v Infocentru. Věřím, že zítra budou letáky ve všech schránkách. Text letáku najdete zde: https://www.mulouny.cz/…/informace-z-dnesniho-krizoveho-sta…

Poděkovat ? musím také zaměstnancům Střední školy gen. Fajtla, kteří nám pomohli rozstříhat látku zakoupenou pro účely výroby roušek. V rouškyPOINTu ? na radnici jsou tak díky nim připraveny balíčky s látkou o rozměrech 100×160 cm. Má-li někdo z dobrovolníků chuť šít a dodat roušky do výdejního okna, budeme moc rádi.

V městské knihovně probíhá naplánovaná revize knihovního fondu a malování oddělení. Do 3. května knihovna bude fungovat prostřednictvím výdejních okének.

Tento týden doručíme všem spoluobčanům, starším 70 let, zásilku s jednorázovými rouškami v celkovém počtu 13,5 tisíce kusů.

Připomínám, že městská autobusová doprava ? jezdi nadále v režimu “prázdninových jízdních řádů” a ode dneška se v ní opět vybírá jízdné.

Město se pomalu vrací do normálu, takže proběhne i blokové čištění ? ulic. To začne 12. května. Přesný harmonogram najdete na městském webu www.mulouny.cz.

Na závěr bych vám rád v rámci tradičního kulturního tipu doporučil tuhle luxusní verzi megahitu Stairway to heaven. Žijící členové Led Zeppelin sice jen dojatě přihlížejí, ale za bicími je syn Johna Bonhama Jason. Je to velká paráda! https://www.youtube.com/watch?v=8e2fJfiddx4

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY