Vážení lounští, 

Pátek 27.3.2020 – díky za sdílení, které pomůže dostat informace ℹ️ k co nejvíce lidem. 

Pokud byste chtěli pomoct i jinak, můžete! Během víkendu chceme s Vaší pomocí roznést cca 8 tisíc informačních letáků ?do všech schránek ? ve městě, Nečichách i Brloze. Letáky a lokality pro roznos budou k dispozici od 9:30 do 16:30 v Infocentrum Louny. 

V průběhu dne nám Krajská hygienická správa potvrdila 2 pozitivní testy ? u osob s bydlištěm v okrese Louny. Bližší informace o testovaných osobách hygienici (celkem logicky) neposkytují.

Od úterý dojde k uzavření ? všech mateřských škol s výjimkou MŠ Přemyslovců. Do této mateřinky můžou samozřejmě i děti ????(pracujících rodičů) z ostatních lounských mateřinek. O MŠ speciální rozhodneme s paní ředitelkou v pondělí.

Další opatření přijal také domov pro seniory ??. Od dnešního dne se ruší přijímání balíčků ?? od rodin a přátel klientů. Pokud chcete napsat klientům Dsup Louny dopis, pošlete email ? na cerna@domovd.cz nebo hetzerova@domovd.cz. V domově ho vytisknou a doručí adresátovi. Personál je také připraven klientům zařídit videohovor ?? přes skype.

Vrchlického Divadlo ? se rozhodlo prodloužit divadelní sezonu 2019/20 do konce roku 2020 tak, aby diváci nepřišli o žádné představení či koncert z abonmá 19/20. Snaží se přesunout ?všechna neodehraná představení z letošního jara na podzim. Nová divadelní/abonentní sezona začne 1. ledna 2021, ? nové divadelní předplatné se proto bude prodávat až od listopadu tohoto roku.

Louny a okolí šijí roušky, což dokazuje každodenní přísun hotových roušek ? na radnici a také točící se materiál v rouškyPOINTu?. Díky moc!

O „ošetřovné“ pro OSVČ bude možné žádat od 1. dubna, a to přes živnostenské úřady – https://1url.cz/@osetrovneOSVC

Pokud si to můžete dovolit, podpořte prosím některou z lounských restaurací ? tím, že u nich objednáte ??víkendový oběd nebo večeři. Seznam restaurací i s kontakty najdete na http://1url.cz/@RestauraceLouny

Buďte hodně zdrávi, 
společně to dáme!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

Podle Facebooku starosty města Louny