ČTVRTEK 26.3.2020 – Dle dnešních údajů z poledne máme stále 0 pozitivně testovaných osob s bydlištěm v Lounech respektive okrese.

EDIT: Údajný první případ nemáme oficiálně potvrzen. Pokud o něm vědí dříve noviny než radnice, je něco na toku informací od hygieniků špatně…

Dnes jsme se se starostkou Žatce domluvili, že znovu požádáme Ústecký kraj respektive Krajskou zdravotní, aby bylo v lounském okrese odběrové místo a nemuselo se tak jezdit do Mostu či Chomutova. O vývoji Vás budu informovat.

Díky zbývající zásobě resirátorů FFP3 bude od pátku do neděle zajištěn provoz dětské a dospělé pohotovosti. Na další týden respektive víkend musíme sehnat alespoň 15 respirátorů FFP3, věřím, že se nám to povede.

V pondělí schválila rada města dar ve výši 151.655,- Kč pro Nemocnici Slaný, která z peněz zakoupí 6 kusů monitorů vitálních funkcí na oddělení intenzivní péče.

Na radnici v rouškyPOINTu je stále možné zanechat bavlnu, tkalouny nebo gumičky. Stejně jako hotové roušky, které následně pošleme dál například do Městská knihovna Louny do výdejového okénka. Velmi rychle si bohužel někteří zvykli na to, že jsou roušky k dispozici a nárokují si je jich výdej a dokonce by je chtěli i zarezervovat. Prosím buďme k sobě ohleduplní a klidně i vděční alespoň za něco.

Bez komunitního šití šití jednotlivců či skupin jako Louny a okolí šijí roušky bychom přes knihovnu nevydali již více jak 1000 roušek. Vlastně bychom bez šití roušek asi neměli dnes ani do budoucna skoro žádné ochranné prostředky pro veřejnost. Během dnešního krizového štábu Ústeckého kraje to potvrdil i hejtman Bubeníček, který v dohledné době neočekává od vlády dodávky OOP pro širokou veřejnost.

Město dnes obdrželo od společnosti Aisan 300 látkových roušek, které pošleme dál seniorům, sociálním pracovníkům nebo zaměstnancům do lékáren.

Zítra ve 12:30 zasedá Krizový štáb ORP Louny, po něm dáme dohromady informační leták, který se pokusíme společně s dobrovolníky během víkendu roznést do schránek v celém městě, Nečichách i Brloze.

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU MĚSTA LOUNY – ORIGINÁLNÍ ČLÁNEK