Vážení lounští, 

Čtvrtek 26.3.2020 – mám pro vás další souhrn dne a zdvořile prosím o jeho sdílení ?, aby se dostal k co nejvíce lidem. 

Žatecký a lounský deník večer přinesl informaci o prvním pozitivním testu z okresu Louny. Dle neoficiálních informací, které se mi podařilo teď zjistit, jsou pozitivní testy v okrese Louny již 2️⃣. Pokud je to pravda, je dobře, že o případech epidemiologové ví a mohou podle tohoto zjištění postupovat.

Dnes jsme se se starostkou Žatce Zdeňkou Hamousovou domluvili ? , že znovu požádáme Ústecký kraj respektive Krajskou zdravotní, aby bylo v lounském okrese odběrové místo a nemuselo se tak jezdit do Mostu či Chomutova. O vývoji Vás budu informovat. 

Díky zbývající zásobě resirátorů FFP3 bude od pátku do neděle zajištěn provoz dětské a dospělé pohotovosti ?. Na další týden respektive víkend musíme sehnat alespoň 15 respirátorů FFP3, věřím, že se nám to povede. 

V pondělí schválila rada města dar ve výši 151.655,- Kč pro Nemocnici Slaný ?, která v souvislosti s koronavirovou infekcí z těchto peněz zakoupí 6 kusů monitorů vitálních funkcí ? na oddělení intenzivní péče.

Na radnici v rouškyPOINTu? je stále možné zanechat bavlnu, tkalouny nebo gumičky a hotové roušky ?, které následně pošleme dál například do Městská knihovna Louny do výdejového okénka. Velmi rychle si bohužel někteří zvykli na to, že jsou roušky k dispozici a nárokují si je jich výdej a dokonce by je chtěli i zarezervovat ?. Prosím buďme k sobě ohleduplní a klidně i vděční alespoň za něco… 

Bez komunitního šití jednotlivců či skupin jako Louny a okolí šijí roušky bychom přes knihovnu nevydali již více jak 1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣roušek. Vlastně bychom bez šití roušek asi neměli dnes ani do budoucna skoro žádné ochranné prostředky pro veřejnost. Během dnešního krizového štábu Ústeckého kraje to potvrdil i hejtman Bubeníček ??, který v dohledné době neočekává od vlády dodávky OOP pro širokou veřejnost ??‍♂️.

Město dnes obdrželo od společnosti Aisan 300 látkových roušek ?, které pošleme dál seniorům ??, sociálním pracovníkům ? nebo zaměstnancům do lékáren ?.

Zítra ve 12:30 zasedá Krizový štáb ORP Louny, po něm dáme dohromady informační leták ?, který se pokusíme společně s dobrovolníky během víkendu roznést do všech schránek ? v celém městě, Nečichách i Brloze.

Zítra v 19:00 se přihlásím s dalším souhrnem dne. 

Buďte zdrávi!
Společně to dáme!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUN