Vážení lounští,

Středa 25.3.2020 – poprosím Vás o sdílení, aby se denní souhrn dostal k co nejvíce lidem. 

Dle dnešních údajů z poledne máme stále ?️ pozitivně testovaných v Lounech i celém okrese. Počet testovaných osob za jednotlivé okresy Krajská hygienická správa nezveřejňuje ?‍♂️, v celém kraji bylo negativně testováno 1705 obyvatel Ústeckého kraje.

Dnes probíhaly od 13:00 do 16:00 úřední hodiny. Každé pondělí a středu jsou po předchozím telefonickém objednání přes ?. č. 415 621 111 vyřizovány pouze bezodkladné úřední záležitosti. Pokud je třeba k vyřízení kontakt klienta s úředníkem, vybavili jsme přepážky sanitární zástěnou z plexiskla ???.

ROUŠKYpoint? stále přijímá materiál, ale prosíme o bavlnu, jiný materiál není pro roušky vhodný. Výdej hotových roušek ? pro veřejnost probíhá z provizorního výdejového okénka knihovny.

S ohledem na právě probíhající sběrový týden (odpad můžete odkládat před dům ? nebo u kontejnerových stání ? a bude svezen ?) a vládní opatření bylo rozhodnuto o zrušení ❌ sběrové soboty naplánované na 4. dubna 2020. Náhradní termín ? bude stanoven s ohledem na vývoj nouzového stavu. 

Na mnoho z nás začíná doléhat ponorková nemoc ?, mohou se prohlubovat partnerské problémy a objevovat se zhoršená nálada. Nevíme ⁉️, co bude a to může pro spoustu lidí být stresující. Pomoc ? nabízí zdarma řada odborníků například na webu ?http://terap.io/ nebo na různých linkách ☎️http://1url.cz/@DulezitaCisla. Telefonickou pomoc každý den od 17.30 do 19.00 hod. na tel. 603 195 057 nabízí psycholožka Marcela Šupíková ??.

Z tiskárny nám dorazilo nové číslo městského zpravodaje ?. ZLOUNa zítra zveřejníme v PDF na webu. S ohledem na omezení spojená se stavem nouze bude distribuce probíhat mimo jiné ve spolupráci s lounskými restauracemi ??http://1url.cz/@RestauraceLouny, lékárnami ? a Městská knihovna Louny ??. 

Zítra zasedá Krizový štáb Ústeckého kraje a v pátek mimo jiné i jeho výstupy projedná lounský krizový štáb.

Zítra kolem 19:00 zde opět najdete souhrn dne!

Společně to dáme,
buďte hodně zdrávi!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY