středa 25.3.2020 – Dle údajů z dnešního poledne máme stále 0 pozitivně testovaných v Lounech i celém okrese. Počet testovaných osob za jednotlivé okresy Krajská hygienická správa nezveřejňuje, v celém kraji bylo negativně testováno 1705 obyvatel Ústeckého kraje.

Dnes probíhaly od 13:00 do 16:00 úřední hodiny, každé pondělí a středu jsou vyřizovány pouze bezodkladné záležitosti po předchozím telefonickém objednání přes tel. č. 415 621 111. Pokud je třeba k vyřízení kontakt klienta s úředníkem, vybavili jsme přepážky sanitární zástěnou z plexiskla.

ROUŠKYpoint stále přijímá materiál, ale prosíme o bavlnu, jiný materiál není pro roušky vhodný. Výdej hotových roušek pro veřejnost probíhá z provizorního výdejového okénka knihovny.

S ohledem na vydaná opatření a probíhající sběrový týden (odpad můžete odkládat před dům nebo u kontejnerových stání a bude svezen) bylo rozhodnuto o zrušení sběrové soboty naplánované na 4.dubna 2020.

Na mnoho z nás začíná doléhat ponorková nemoc, mohou se prohlubovat partnerské problémy a objevovat se zhoršená nálada. Nevíme, co bude a to může pro spoustu lidí být stresující. Pomoc nabízí zdarma řada odborníků například na serveru http://terap.io/ nebo na různých linkách – http://1url.cz/@DulezitaCisla. Telefonickou pomoc každý den od 17.30 do 19.00 hod. na tel. 603 195 057 nabízí psycholožka Marcela Šupíková.

Z tiskárny nám dorazilo nové číslo městského zpravodaje. ZLOUNa zítra zveřejníme v PDF na webu. S ohledem na omezení spojená se stavem nouze bude distribuce probíhat mimo jiné ve spolupráci s lounskými restauracemi http://1url.cz/@RestauraceLouny, lékárnami a městskou knihovnou.

Zítra zasedá Krizový štáb Ústeckého kraje a v pátek mimo jiné i jeho výstupy projedná v pátek lounský krizový štáb.

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU MĚSTA LOUNY – ORIGINÁLNÍ ČLÁNEK