Vážení Lounští,

PÁTEK 24. 4. 2020 – Krásný podvečer. Je svátek Svatého Jiří ?? a já jsem tu s informacemi o aktuální situaci.. Sdílejte ?, prosím!

K 23. 4. 2020 17.00 hlásí krajští hygienici kumulativně (tedy celkem od začátku testování dodnes) 23 případů nakažení ? COVID-19 a 9 uzdravených! Nemocných je tedy v okrese 14.? V Ústeckém kraji se od počátku pandemie nakazilo 475 lidí, z toho 10 za poslední den. Uzdravených je 220. Více zde.

Jak jste si jistě všimli, vláda v noci ze včerejška na dnešek přijala další rozvolňovací opatření, zejména byl zrušen zákaz volného pohybu? . Konkrétní kroky najdete zde: https://koronavirus.mzcr.cz/uvolnovani-opatreni. Rozvolnění ovšem neznamená, že skončil nouzový stav, ten bude pravděpodobně trvat ještě měsíc. Takže po ulici už můžeme v 10 lidech, ale například roušky ? musíme povinně nosit i nadále…

Dnes proběhlo zasedání městského krizového štábu, zde jsou nejdůležitější výstupy:
Od 20.04.2020 jsou stanoveny úřední hodiny městského úřadu následovně ⏱ : PONDĚLÍ a STŘEDA 8:00 – 16:30, PÁTEK 9:00 – 11:00. Prosím objednejte se předem, například přes ústřednu ústředny na telefonním čísle: ☎️ 415 621 111. Úřední soboty jsou až do odvolání zrušeny.
Blokové čištění ? ulic bude probíhat od 12.5.2020. Aktualizovaný harmonogram bude dostupný na městském webu www.mulouny.cz.
Provoz parkovišť se závorovým systémem je zachován, výjezd a vjezd bude nepřetržitě otevřen a nebude vybírán poplatek za parkování, a to až do ukončení nouzového stavu.

V domově proběhlo testování personálu, nikdo ze zaměstnanců neměl pozitivní výsledek na koronavirus. Nadále jsou do odvolání ? zakázány návštěvy v Domově pro seniory i Domě s pečovatelskou službou ?? (včetně 4. poschodí domova pro seniory). V příštím týdnu opatření, která byla nastavena v době pandemie postupně uvolňována.

V tomto týdnu město Louny předalo praktickým lékařům pro dospělé i děti cca 1800 ks respirátorů FFP2,? které lékaři vydávají těžce nemocným pacientům (např. onkologičtí pacienti, lidé se závažným plicním onemocněním, po transplantaci, s poruchou imunity a další). Patříte-li mezi tyto osoby, obraťte se prosím na svého praktického lékaře.

Městská autobusová doprava ? jezdi nadále v režimu “prázdninových jízdních řádů” s tím, že od pondělí 27. dubna 2020 se opět vybírá jízdné.

V příštím týdnu město předá obyvatelům Loun, starším 70 let, zásilku s jednorázovými rouškami ????? v celkovém počtu 13,5 tisíce kusů, v aktuální hodnotě zhruba 270.000,- Kč. V zásobách města dále zůstane 6,5 tis. roušek, které mj. připadnou personálu škol v případě jejich otevření.

Knihovny ? se původně měly otevřít až v červnu, ve čtvrtek vláda rozhodla o jejich otevření od pondělí. V lounské knihovně ? však probíhá naplánovaná revize knihovního fondu a malování oddělení. Přesto knihovna v první fázi (od 27. 4. do 3.5.) bude fungovat prostřednictvím výdejních okének. Čtenáři mohou výpůjčky vracet. Veškeré informace sdělí knihovníci na místě.

Na závěr chci opět poprosit ? dobrovolníky, aby nám během soboty pomohli s roznosem aktuálního infoletáku. Výdej letáků a výběr lokalit bude probíhat v sobotu od 9:30 do 13:30 klasicky v Infocentru. Pokud chcete pomoci, nechte na sebe kontakt na info@mulouny.cz nebo na telefonu 415 621 102. Ozveme se v případě potřeby

No a já se pro dnešek loučím. O víkendu poběží Antivirus Info v omezeném režimu. Těším se zase v pondělí!

Málem bych zapomněl na na tradiční kulturní tip: Na víkend doporučuji klasiku – Klabzubovu jedenáctku: https://www.youtube.com/watch?v=yhwDB59viZk

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY