úterý 24.3.2020 – Hygienici stále vykazují 0 pozitivně testovaných osob s bydlištěm v okrese Louny. Počty testovaných osob v jednotlivých okresech jsme zatím bohužel nedostali.

Času nákupu pro seniory se opět změnil, od zítra se posunul na 8-10 hodin, opatření je mnoho. Na webu města jsme proto zveřejnili (na PC nahoře vpravo, na mobilu rolujte do boxu kontakt) odkaz na přehlednou tabulku opatření, kterou udržují aktuální a rozesílají naši kolegové z Litoměřic.

ROUŠKYpoint? na radnici stále přijímá látky, tkalouny i gumičky. Hotové roušky můžete nechávat na recepci radnice a nebo v Městská knihovna Louny, kde je zřízeno výdejové okénko látkových roušek. Včerejší várka cca 500 roušek byla téměř rozebrána. Dnes jsme tam veřejnosti dodali dalších 230 ušitých roušek. Látkové roušky před prvním použitím vyvařte a vyžehlete. Opravdu se nepokoušejte je sterilizovat v mikrovlně…

Do mateřských škol jsme dnes poslali dalších 160 roušek a na zítra máme připraveno dalších 60 dětských roušek, které jsme zakoupili u firmy Tanatex s.r.o. Dnes jsem též hovořil s panem Sedláčkem z SEKO Aerospace & Power, kterému se povedlo sehnat větší množství respirátorů FFP2, dorazit by měly zhruba za týden.

S provozovatelem pohotovosti jsme si dnes potvrdili, že na příští víkend mu zbývá dostatek respirátorů na udržení provozu dětské i dospělé pohotovosti.

Rouškami také zítra dovybavíme zbývající městské úředníky a na přepážky nainstalujeme sanitární zástěny z plexiskla, které tak budou chránit jak klienty tak i úředníků.

Vláda distribuuje roušky zatím jen zdravotníkům, pokud bychom dostali větší množství OOP pro veřejnost, jsme připraveni je dál rozdistribuovat.

Díky všem za pomoc a podporu
Společně to dáme!
Pavel Janda, starosta města

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU MĚSTA LOUNY – ORIGINÁLNÍ ČLÁNEK