Vážení lounští,

Čtvrtek 2. 4. 2020 – pravidelný raport pro občany Loun a okolí je zde, sdílejte jej prosím, ať se dostane k co největšímu počtu spoluobčanů!

K 2.4.2020 17:00 hodin evidují krajští hygienici již 10 pozitivně testovaných osob s bydlištěm v našem okrese.

Na radničním rouškaPOINT? je v tuto chvíli dostatek materiálu, ale samozřejmě budu rád, když budete látky, nitě a gumičky nosit dál, roušky ? budou, zdá se potřeba i nadále. Dnes ráno si 40 roušek vyzvedly poštovní doručovatelky a 120 jsme předali do výdejového okénka v Městské knihovně.

Na tomto místě chci obrovsky poděkovat panu Vlastimilu Sedláčkovi, majiteli firmy SEKO Aerospace a.s. ✈️, který městu daroval 2 055 respirátorů FFP2! Zítra rozhodne městský krizový štáb o jejich rozdělení mezi lékaře a sociální pracovníky.

Respirátory rozdistribuujeme tam, kde jich je nejvíc zapotřebí. Stále trvá sháňka po respirátorech FFP3, které potřebují především lékaři. Přijďte na radnici vyměníme ? vám jeden FFP3 za 2 FFP2 a pět roušek!

Ne úplně dobrá zpráva přichází ze Slánské porodnice ?. Nyní bude testovat každou hospitalizovanou pacientku ?? na přítomnost coronaviru. Opatření zahrnuje rovněž zákaz návštěv a přítomnost otců ??‍?u porodu. Ačkoliv jde o opatření nepříjemná, domnívám se, že jsou na místě. Více si můžete přečíst například ZDE. Zdravotníkům ??‍⚕️??‍⚕️ i rodičkám držím palce!

Ošetřovné pro OSVČ se na stanovené období 12. – 31.3. nakonec bude podávat přímo u Ministerstva průmyslu a obchodu ?⚙️?, příjem žádostí končí 30. dubnem. Návod a formulář najdete zde: www.mpo.cz

Ačkoli není částka určená na ošetřovné nijak závratná, bude se hodit. Zejména uvážíme-li nejistotu, jíž OSVČ v těchto dnech prožívají díky stále ještě nejisté podobě ??‍♂️ pomoci živnostníkům ze strany Vlády ČR.

Na závěr chci Vám všem poděkovat za trpělivost, se kterou snášíte tyto nelehké časy. Zpříjemnit si je můžete například díky skvělé službě Městské knihovny, která vám vybrané knihy ? ráda doručí domů. Objednávkový formulář najdete zde: https://www.mkl.cz/objednavka-knih
A kdo má zájem o čtení, týkající se našeho města, může si on-line přečíst ? třeba nového Zlouna: https://1url.cz/@ZLoun1

Pevné nervy!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY