Vážení lounští,

Pondělí 23.3.2020 – také dnes přináším aktuální informace ℹ️spojené se současnou krizí a zdvořile prosím o sdílení, aby se informace dostaly k co nejvíce lidem. 

Dnešní den přinesl na lounské radnici jednu zvláštnost oproti minulému týdnu ?. Museli jsme zvládnout a zvládli jsme jednání Rady města v naprosto nezvyklých podmínkách. Proběhla mimořádně prostřednictvím videokonference ???, což je dle stanoviska Ministerstva vnitra v době vyhlášeného stavu nouze přijatelná varianta. Technické problémy nenastaly ?? a tak jsme v relativně rychlém tempu (15:00 – 17:45) projednali dvě desítky bodů.

Stále je u okresu Louny evidován 0 potvrzených pozitivních testů, vznesli jsme oficiální dotaz ⁉️ na počet testovaných osob s bydlištěm v okrese. Na odpověď čekáme ⏳.

Během víkendu došlo díky dobrovolníkům k distribuci infoletáku ?(snad) do všech schránek ?. Díky všem, kteří pomohli s vytištěním ? (ZUŠ, GVH) tak distribucí ?(přes 30 dobrovolníků). Další pomoc dnes dodala vietnamská komunita, která dodala zhruba 500 roušek a kávu pro IZS. 

Dnes radnice rozdělila ochranné pomůcky ? (vlastní zásoby, od kraje i látkové) podle návrhu, který jsme přes víkend připravili:  

  • do 25 ordinací šlo 75 FFP2, 200 FFP1 a 1250 roušek
  • do lékáren, domova pro seniory seniorklubu, na úřad, do mateřských školek a obecní policii Cítoliby šlo 283 látkových, 200 jednorázových a 20 FFP1
  • do výdejního místa pro veřejnost v Městská knihovna Louny šlo 500 látkových roušek, k vyzvednutí budou od pondělí do pátku od 8:00 do 16:00

Z Ústeckého kraje jsme také dostali informaci, že distribuce ochranných pomůcek ?? zdravotníkům a sociálním službám bude dál probíhat přes vybranou krajskou organizaci (Správa a údržba silnic). Naše připravené distribuční místo ?, kterým měla být Městská sportovní hala, tak zítra „deaktivujeme“.

Máme připravený plán masové distribuce pro veřejnost, spustíme ho ve chvíli, kdy dostaneme od vlády dostatečný počet ochranných pomůcek.

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY