Vážení Lounští,

STŘEDA 22. 4. 2020 – Krásný podvečer, je tady pravidelná várka informací z města uprostřed virové krize. Sdílejte ?, prosím!

K 22. 4. 2020 17.00 hlásí krajští hygienici kumulativně (tedy celkem od začátku testování dodnes) 23 případů nakažení ? COVID 19 a 7 uzdravených! Nemocných je tedy v okrese 16.?

Podle informací v Žateckém deníku, který cituje hejtmana Bubeníčka a ředitele Nemocnice Žatec, se včerejší přírůstek nakažených objevil na oddělení následné péče v žatecké nemocnici ?. Podle hejtmana se jedná o očekávaný nárůst, protože všichni byli dříve ve styku s pozitivně testovanou osobou. Všichni pozitivní pacienti prý mají lehký průběh nemoci a jsou bez příznaků, personál nemocnice byl testován s negativním výsledkem. Doufám, že se jejich stav nezhorší a ze srdce jim, stejně jako ostatním nakaženým, přeji brzké uzdravení!

Dnes také proběhlo jednání Krajského krizového štábu. Dozvěděli jsme se, že stát bude prostřednictvím kraje zásobovat ochrannými pomůckami pouze do konce nouzového stavu. Nebude-li tedy prodloužen, budeme si v květnu muset pomoci sami… Nebude to lehké, ale zvládneme to!

Připomínám, že starší spoluobčané ??, kteří nemají možnost využít pomoc rodiny či známých, si mohou stále přes krizovou linku pro seniory na ☎️ tel. č. 603 19 20 21 domluvit zajištění základních potřeb – nákup základních potravin, hygienických potřeb a léků.

Na závěr mi dovolte doporučit písničku, která mi zní v hlavě už od rána. I vy se na život dívejte z jeho lepší stránky! https://www.youtube.com/watch?v=JrdEMERq8MA

Buďte hlavně hodně zdrávi!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY