Vážení lounští,

PONDĚLÍ 20. 4. 2020 – Přeji hezký podvečer všem! Po víkendu jsem zpět se svým pravidelným hlášením o životě města v době karantény. Sdílejte ?, prosím!

Jdeme na to ??:

K 20. 4. 2020 17.00 hlásí krajští hygienici stále 14 zjištěných pozitivních případů koronavirem, ale již 7 ?? uzdravených! Nemocných tedy v okrese hygienici evidují 7.

Na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 9. dubna 2020 jsme ode dneška změnili fungování Městského úřadu. Úřední hodiny ?️ můžete nyní po telefonické objednávce využít vždy v pondělí od 8.00 – 16.30, ve středu od 8.00 do 16.30 a v pátek od 9.00 do 11.00. Kompletní pravidla najdete zde: https://1url.cz/@LNuredniCAS

U vstupů na radnici i v horní budově MÚ jsou instalovány stojany s dezinfekcí, prosím využívejte je.

S pediatry a praktickými lékaři ?‍? jsme se dohodli, že nám pomůžou s distribucí pěti tisíc respirátorů FFP2 ? vybraným skupinám pacientů. Jde zejména o spoluobčany se závažnými plicními chorobami, aktivním onkologickým onemocněním, pacienty na dialýze, se závažnou poruchou imunity nebo nemocné po transplantaci. Respirátory jsme pro jejich nejohroženější občany nabídli i starostům okolních obcí.

Rodinný pivovar Zichovec městu daroval 500 ks látkových roušek s kapsou na filtr z nanovlákna. Děkuji ?! Filtry nyní sháníme, abychom je následně i s rouškami předali do Domova pro seniory ? či Městské pečovatelské službě.

Stát poslal pro 41 obcí do lounského obvodu 820 masek FFP2 ?, 4100 roušek ? a stejný počet rukavic. Starostové obcí si je budou vyzvedávat od zítra.

Stále funguje rouškyPOINT ? ve vestibulu radnice. Sbíráme zde materiál na šití roušek, ale i nedostatkové respirátory FFP3, které vám rádi vyměníme za dva FFP2 a pět roušek.

Městská knihovna Louny v PARK LOUNY zítra otevírá kavárenské okénko. V parku tak bude možné zakoupit cukr, kávu, limonádu, čaj, rum… bum! Buďme k sobě ale ohleduplní a dodržujme rozestupy a neshlukujme se do větších skupin.

A tradiční kulturní tip na závěr: Kdo jste v prosinci nestihli úžasné představení Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho ve Vrchlického divadle, máte možnost shlédnout tuto kultovní inscenaci Činoherního klubu s Bolkem Polívkou v hlavní roli zde: https://1url.cz/SzH8s.

Mějte se hezky!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY