Vážení Lounští,

PONDĚLÍ 18. 5. 2020 – Krásný pondělní podvečer! Včera skončil nouzový stav a já jsem zde s poslední každodenní dávkou informací o dění ve městě v čase končící krize. Prosím o sdílení ?.

K dnešní 17 hodině hlásí krajští hygienici v okrese Louny 1 nemocného s Covid-19. 21 lidí se uzdravilo. V Ústeckém kraji byl od počátku pandemie pozitivně testováno ?️ 524 lidí, 5 za poslední den. Uzdravených je již 452.

VÍCE ZDE

17.března ? tohoto roku jsem pro vás začal psát každodenní souhrn toho, co se ve městě a okolí v důsledku pandemické krize dělo. Těch hlášení bylo dohromady 63 a já jsem rád, že situace dospěla do momentu, kdy už na každodenní bázi nebudou potřeba.

Za ty necelé tři měsíce, které od začátku krize uběhly, jsem poznal stovky úžasných lidí, kteří městu a jeho občanům nezištně pomáhali. Ať už darováním ochranných prostředků, šitím roušek, roznosem letáků nebo i dobrou radou, či prostou trpělivostí, disciplinovaností nebo prostě dobrou vůlí. Všem vám moc děkuju! ? Bez vás by situace byla mnohem složitější. Bez solidarity, schopnosti spolupracovat, semknout se a třeba i dočasně zapomenout na běžné spory, by krize byla mnohem hlubší. Můžete mi věřit. Já vím, že jsme z krize vyšli silnější. ??

Samozřejmě ještě nemáme vyhráno. Nemyslím teď na návrat epidemie. Tu snad na základě nově nabitých zkušeností budeme schopni zvládnout, přece jen, máme „nacvičeno.“ Mám na mysli dopady ekonomické krize 〽️. která jde epidemii v patách.

Město začalo už na začátku nouzového stavu připravovat úsporná opatření, pracujeme s možnými scénáři, snažíme se, aby se budoucí situace života města dotkla co nejméně. I k tomu budeme potřebovat dobrou vůli a spolupráci nás všech. Předem vám děkuji.

Neloučím se. Své hlášení pro vás budu psát dál. Třeba jednou týdně. A třeba začnu už tento pátek. Ještě nevím. ?‍♂️ Každopádně s vámi chci být i nadále v kontaktu.

Děkuji za důvěru a podporu, jíž jste mi pod Antiviru infem častou projevovali. Vynasnažím se vás v budoucnu nezklamat…

Pavel Janda, starosta Loun

P.S.: Dnešní hudební tip se mi vybíral snadno. Přeji vám, aby následujíc dny byly pokud možno perfektní! https://1url.cz/Xzpeq