Vážení lounští,

středa 18.3.2020 a to nejdůležitější, co se v Lounech událo ve vztahu k pandemii koronaviru. Opět Vás poprosím o sdílení, aby se informace dostala k co nejvíce lidem.

Dnes odpoledne v 16:30 stále platilo, že nebyl oficiálně potvrzen žádný pozitivní nález u osob s bydlištěm na území města i okresu Louny.

Vláda rozhodla o povinnosti nosit roušky ? nebo jiné ochrany obličeje, v obchodech ?, lékárnách ? a poštách ? bude vyčleněn čas od 10:00 do 12:00 jen pro lidi důchodového věku nad 65 let.

Dodávka jakýchkoliv ochranných pomůcek (roušky, respirátory) od státu je zatím stále v nedohlednu ??‍♂️. Ale podařilo se nám objednat 20 tisíc jednorázových roušek vyrobených v Indii ??, které bychom měli mít v Lounech během 5-7 dnů.

Další dobrou zprávou je, že jsme dnes obdrželi také první část dodávky látkových roušek a několik stovek roušek FFP1 a respirátorů FFP2. Zde bych chtěl obrovsky poděkovat ?? Janu Müllerovi z http://www.rucedozadu.cz ??‍♂️, který městu včera daroval 240 roušek FFP1 a Vojtěchu Vágnerovi z Vagónky Louny a.s. ?, který za společnost městu daroval 48 respirátorů FFP2.

Ochranné pomůcky obratem ? přerozdělujeme v rámci města. Většina z nich byla distribuována do první linie do mateřských škol, sociálním pracovníkům a zaměstnancům města v terénu. Roušky jsme připravili také pro řidiče lounské MAD (MHD) ? a část jsme poskytli také slánské nemocnici ?.

Od 10:00 zasedal Krizový štáb Ústeckého kraje, kterého jsme se společně s tajemníkem Krizového štábu Louny Michalem Ovšonkou účastnili formou videokonference ?. Krajský krizový štáb mj. informoval o dodávce 1500 roušek do Dětské psychiatrické léčebny v Lounech ?. Mělo by též dojít k omezení autobusové dopravy v nočních hodinách. Krizový štáb nijak nezměnil svůj postoj k mateřským školám, a proto je v Lounech necháváme otevřené pro děti pracujících rodičů.

Na radnici je stále možné v rouškaPOINTu ? odkládat materiál na šití roušek, případně roušky ušité. Roušky zde nevydáváme, ale můžete si odnést návod na ušití i se střihem a materiál (pokud bude k dispozici).

Společně to zvládneme! Pokud byste potřebovali psychickou podporu, můžete se obrátit ? na https://1url.cz/@DulezitaCisla

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

podle Facebooku starosty Loun Mgr. Pavla Jandy – ORIGINÁLNÍ ČLÁNEK