Vážení lounští,

PÁTEK 17. 4. 2020 – Zdravím vás od klávesnice, do níž ťukám toto „jubilejní“ Antivirus Info. Ano, 17. března jsem vás zde začal pravidelně informovat o dění v našem městě v době virové krize. A budu v tom pokračovat dál, dokud ta potvora neodleze :-). Sdílejte ?, prosím!

K 17. 4. 2020 17.00 hlásí krajští hygienici stále 14 případů nakažení COVID 19 a 5 uzdravených!

Domov pro seniory ? v úterý obdržel testovací sady a hlásí, že všichni zaměstnanci jsou bez Covid19. Testy se budou opakovat každých 14 dní. Všechna opatření, zavedená začátkem dubna zůstávají v platnosti. Klienti ? ? jsou v pořádku, jsou v pokojích, kam je jim servírováno i jídlo. Pokud musí mimo pokoj, nosí roušky?. Personál?‍? pracuje v ochranných pomůckách celý den. Na zahradu smí pouze klienti. Někteří už chtějí ven, jiným se stýská, ale jsou stateční. Ředitelka ?‍? DSUP rozhodla udělat jim radost, a proto od pondělí 20.4. obnovuje možnost donášky balíčků?. Dům je stále uzamčen a proto balíčky bude přebírat recepční před vchodem. Balíčky? musí mít omyvatelný povrch a před předáním adresátům budou dezinfikovány. Při předávání balíčku se nesmíte potkat s pečovatelkou ani zdravotní sestrou. Dopisy a fotky potěší nejvíce.

Město Louny tento týden poskytlo Domovu pro seniory 250 respirátorů FFP2 ? a Ústecký kraj přidal ochranné obleky.

Na základě dohody s domovem pro seniory povolí Městská pečovatelská služba od pondělí 20. dubna nájemníkům obou domů ? s pečovatelskou službou pohyb mimo dům. Zákaz návštěv v budovách zatím trvá. Nájemníkům je i povoleno převzít věci od příbuzných mimo budovu s omezením kontaktu na co nejkratší dobu – cca 5 minut. Zároveň bude k 20. 4. ukončena v domech s pečovatelskou službou víkendová bezplatná služba.

Připomínám, že stále funguje rouškyPOINT? ve vestibulu radnice. Sbíráme zde materiál na šití roušek, ale i nedostatkové respirátory FFP3, které vám rádi vyměníme za dva FFP2 ?? a pět roušek ?????.

Učitelům ?‍♀️? , rodičům? , i dětem?? mohu doporučit portál jsns.cz https://www.jsns.cz/online-vyuka, kde najdete spoustu výukového materiálu, zejména z oborů, které nyní příliš nevyučují, jako je třeba mediální výchova., ale také mnoho dokumentů, jež lze legálně a zdarma využít při výuce.,

Na závěr si dovolím tradičně doporučit zajímavou hudbu. Zkuste si poslechnout křehkou a přesto silnou pecku slovenské písničkářky Katarzie, která si takhle parádně zazpívala s Danem Bártou: https://www.youtube.com/watch?v=Gnx-uIIZDQE a od 20h na MALL.TV můžete sledovat živě Tři sestry z Palác Akropolis.

A to je dnes od mě všechno. O víkendu vás jako obvykle nebudu zatěžovat dlouhými texty, klasické hlášení napíšu zase v pondělí.

Držte se!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY