Vážení lounští,

chtěl bych vás stručně informovat o tom nejdůležitějším ? z dnešního dne v Lounech. Na začátek rovnou poprosím o sdílení, které pomůže dostat informaci k co nejvíce lidem. Pokud máte (pra)rodiče nebo jiné příbuzné, kteří nejsou na facebooku, určitě je potěší, když jim zavoláte ?, poinformujete a požádáte je, aby zůstávali doma a pokud někam nutně musí, používali roušku ?.

Jsem rád, že už třetí den mohu opakovat, že Krajská hygienická stanice neeviduje žádně pozitivně testovanou osobu s bydlištěm na území města (a celého okresu) Louny ☑️. Vrátím se ještě ke včerejšímu jednání krizového štábu. Výstup z jednání najdete na https://1url.cz/@KrizStabLN2

Dodávky roušek a respirátorů od státu zatím nedorazily, ale podařilo se nám dnes sehnat víc jak 240ks roušek, několik litrů dezinfekce a koncentrátu na dezinfekce povrchů. Většinu jsme jich rozdělili mezi zaměstnance města „v první linii“ jako jsou sociální pracovníci v Městské pečovatelské službě i na úřadě a ráno si vyzvednou ochranné pomůcky a dezinfekci mateřské školy. Městská policie a Domov pro seniory má také určitý počet roušek a respirátorů, které si strážnici sehnali respektive byly dodány Domovu pro seniory. Na zítra máme přislíbenou dodávku dalších 540 ks respirátorů/roušek, které budeme dál distribuovat těm, kteří je potřebují ve své práci.

Chtěl bych na tomto místě poděkovat všem, kteří v současné situaci pomáhají, jak umí a můžou.

Díky akci #rouskyprovsechny jasně cítíme, že to společně zvládneme. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se zapojili do akce Louny a okolí šijí roušky. Během dne se rozjelo několik strojů a vyrobilo se několik desítek roušek. Na recepci lounské radnice jsme zřídili „rouškyPOINT“?, kam můžete zanést bavlnu, tkalouny nebo gumičky pro výrobu roušek a nebo již roušky hotové. Do výroby roušek se zapojily i některé úřednice lounského úřadu a klientky domova pro seniory. Roušky budeme distribuovat všem, kteří je potřebují ?‍??‍⚕️?‍♂️, a poslouží, dokud nedostaneme slíbené vládní dodávky. Látková rouška má výhodu, že může sloužit opakovaně, stačí ji vyprat a přežehlit, do mikrovlnky ji raději nedávejte, mohla by chytnout.

Všechny mateřské skoly zůstávají otevřené ✅ pro děti pracujících ?‍♂️?‍♀️?‍??‍??‍⚕️. Vycházíme tak vstříc apelu Ústeckého kraje. Dnes jsem při přípravě zítřejšího krizového štábu Ústeckého kraje hovořil se zástupci několika měst a stejný režim MŠ zvolili například v Litvínově, Litoměřicích či Varnsdorfu. Pokud z jednání zítřejšího Krizového štábu Ústeckého kraje vzejde nějaké doporučení či rozhodnutí (nejen ve vztahu k MŠ), jsme připraveni operativně to řešit. Stejně jako případnou povinnost nošení roušky, kterou dnes nařídili v Chomutově a několik z Vás na ni upozorňovalo.

Již třetí den funguje krizová linka pro seniory ☎️, na tel č. 603 19 20 21 si mohou senioř, kteří jsou bez možnosti požádat o pomoc rodinu či známé, domluvit zajištění základních potřeb – nákup základních potravin ?, hygienických potřeb a léků.

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

podle Facebooku starosty Loun Mgr. Pavla Jandy – ORIGINÁLNÍ ČLÁNEK