Vážení lounští,

ČTVRTEK 16. 4. 2020 – Dobrý podvečer všem. Jsou tady pravidelné informace o chodu města v době virové krize. Sdílejte ?, prosím!

K 16. 4. 2020 17.00 hlásí krajští hygienici stále 14 infikovaných. Uzdravených ?? je stále pět. Snad to vydrží!

Dnes je to měsíc od chvíle, kdy byla vyhlášena celostátní karanténa. Většina z nás zůstává zavřená doma, venku chodíme v rouškách ?, řešíme začínající ekonomické potíže a připravujeme se na budoucnost. Jak si v tomto období vedlo naše město? Myslím, že dobře.

Je na místě poděkovat všem dobrovolníkům, kteří šijí roušky ? (stále jsou k dispozici ve výdejovém okně městské knihovny), všem dárcům, ať z řad spoluobčanů, drobných, středních podnikatelů nebo velkých firem, kteří nám věnují nedostatkové ochranné prostředky ? , desinfekci, infrateploměry a podobně. Děkuji ?, bez vás bychom to zejména ze začátku krize nezvládli. Dnes je distribuce státních dodávek skrze kraj už dobře nastavena. Přesto buďme připraveni, ačkoli doufám, že se situace už nezvrtne.

Městem zakoupené roušky ? už většinou dorazily, do konce týdne jejich bude finálních 20 000 ks, následně je budeme rozdělovat potřebným.

Připomínám, že harmonogram uvolňování karanténních opatření najdete zde: http://koronavirus.wz.cz/…/2…/04/A4-data-vlny-fin6_02_02.pdf

Ode dneška je v provozu odběrové místo ? pro testování suspektních pacientů v Žatci. Je u nemocnice, funguje od 10.00 do 12.00 a od 16.00 do 18.00 hod. POZOR! Odběrové místo není určeno pro individuální testování, musí vás tam poslat lékař nebo hygienik!

Stále funguje rouškyPOINT ? ve vestibulu radnice. Sbíráme zde materiál na šití roušek, ale i nedostatkové respirátory FFP3 (ty vám rádi vyměníme za dva FFP2 ?? a pět roušek.

Zemřel Dušan Vančura takže tradiční hudební videopozdrav je jasný – https://youtu.be/Ros7Av-fH1Q

Buďte zdrávi!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY