Vážení Lounští,

PÁTEK 15. 5. 2020 – Dobrý páteční podvečer! Jsem zde s pravidelnou dávkou informací o dění ve městě v čase krize. Prosím o sdílení ?.

Včera byl svátek Svaté Corony, tato mučednice byla dříve především patronkou loterií či lovců pokladů, nyní začíná být považována za ochránkyni před epidemiemi.

K dnešní 17 hodině hlásí krajští hygienici v okrese Louny 2 nemocné s Covid-19. 20 lidí se uzdravilo.

V Ústeckém kraji bylo od počátku pandemie pozitivně testováno ?️ 514 lidí, uzdravených je již 444 V kraji byly za posledních 24 hodin nově pozitivně testováno 2 osoby, 13 lidí se uzdravilo.

Pokračovat musím bohužel smutnou zprávou. Skauti Louny oznámili, že v úterý 12. 5. zemřel ⚜️ Stanislav Procházka, skaut tělem i duší. Pro lounské středisko byl dlouhé roky inspirující osobností, morální autoritou a vzorem. V lounském Skautu byl od roku 1935, bylo mu 89 let. Čest jeho památce!

V Domově pro seniory proběhla další etapa testování ?‍? zaměstnanců, naštěstí opět s negativním výsledkem. Klienti domova už se zase mohou scházet na chodbách, na zahradě dokonce proběhlo hudební vystoupení. Příští týden DSUP zahájí přípravy na zahájení návštěv. Více se o životě v domově v době corony můžete dozvědět v rozhovoru, který vyšel v aktuálním Pressu.

O víkendu můžete navštívit Oblastní muzeum v Lounech, kde probíhá prodloužená výstava Je libo vejce ?. V sobotu je otevřena také Galerie města Loun ?, kde můžete shlédnout výstavu obrazů lounského rodáka Vladimíra Nováka Krajiny současné i minulé. Otevřeno je do 18.00. Otevřeno je rovněž Kino Svět ?, které, samozřejmě za dodržení hygienických pravidel, hraje vždy od 10.00, 13.00, 15.00 a 22.00.

Jako už tradičně vás budu o víkendu informovat jen o naprosto nezbytných záležitostech. Uvidíme se zase v pondělí, a to, jak jsem slíbil, v této formě naposledy. ??

Dnešní příspěvek nemůžu zakončit jinak, než skautskou hymnou: https://www.youtube.com/watch?v=oAhl71cxXyM

Buďme svorni!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY