Vážení lounští,

STŘEDA 15. 4. 2020 – Vážení a milí spoluobčané. Jsem tady s pravidelnou dávkou informací o chodu města v době krize. Sdílejte ?, prosím!

Jdeme na to:
K 15.4. 2020 17.00 hlásí krajští hygienici 14 nakažených osob vyléčených je stále pět. Doufám, že tato čísla nebudou dramaticky narůstat.

Jsem rád, že stát přikročil k uvolňování podnikatelských a dalších činností. Harmonogram najdete zde: http://koronavirus.wz.cz/…/2…/04/A4-data-vlny-fin6_02_02.pdf

Osobně se už těším 25. května na pivo ? na zahrádce! A upřímně i k holiči 🙂

Od zítřka bude fungovat odběrové místo ? v Žatci,a to u nemocnice. Je určeno pacientům, odeslaným k vyšetření lékařem nebo hygienou, ne tedy pro ty, kteří by se chtěli nechat otestavat sami. Nezkoušejte to, neotestují vás. Odběrové místo bude Provoz bude od 10.00 do 12.00 a od 16.00 do 18.00 hod.

Dnes jsem videokonferenčně jednal se zástupci Ústeckého kraje a starosty měst z okresu Louny a Litoměřice. Ocenil jsem dobře nastavenou distribuci od kraje a poděkoval ? jsem Žatci za dotažení společného úsilí ke zřízení odběrového místa v okrese.

Přišla další část roušek ? zakoupených v zahraniční. Z 20 000 jich již dorazilo 12 tisíc. Zbytek očekáváme do konce týdne a pak bychom je rádi předali našim seniorům.

Respirátory ? FFP2, které jsme obdrželi darem od společností SEKO a Sev.en Energy poskytneme lékařům a do lékáren. Připravujeme také distribuci nejohroženějším pacientům.

Roušky ? , které pro nás stále šijí nezdolní dobrovolníci jsou i nadále k dispozici ve výdejovém okně Městské knihovny, a to ve všední dny mezi 8.00 – 10.00 a 13.00 – 15.00 hod. Stále funguje rouškyPOINT ? ve vestibulu radnice. Sbíráme zde materiál na šití roušek, ale i nedostatkové respirátory FFP3 (ty vám rádi vyměníme za dva FFP2 ?? a pět roušek ?????.

Na závěr bych rád místo tradičního kulturního tipu zmínil pravidelné vysílání pro holky a kluky, které připravuje (a z Městské knihovny vysílá) dětmi milovaná Bibi s maňáskem Brunem. Vysílání plné humoru, písniček, zajímavostí a poučení najdete na facebookové stránce Knihovna dětem https://www.facebook.com/knihovnadetem vždy ve všední den od 10.00! Pokud jste tuto jedinou lounskou „televizi“ ještě neviděli, vřele ji doporučuji.

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY