Vážení Lounští,

ČTVRTEK 14. 5. 2020 – Dobrý podvečer! Je tady pravidelné Antivirus info, Prosím o sdílení ?.

K dnešní 17 hodině hlásí krajští hygienici v okrese Louny 2 nemocné s Covid-19. 20 lidí se uzdravilo.

V Ústeckém kraji bylo od počátku pandemie pozitivně testováno ?️ 512 lidí, uzdravených je již 431. V kraji bylo za posledních 24 hodin nově pozitivně testováno 5 osob, 10 osob se uzdravilo.

VÍCE ZDE

Život ve městě se vrací k normálu. V ulicích vidím řadu těch, kteří se dosud drželi doma, navštěvujete znovuotevřené obchody, provozovny či zahrádky, mám z toho radost. Taky se těším na život bez roušky, ale musím připomenout, že pohyb na veřejnosti se zakrytým obličejem ? je povinný do 25. května.

A teď k běžnému provozu: Zítra, tedy v pátek 15. května a v sobotu 16. 5. bude kvůli opravě distribuční sítě společnosti ČEZ přerušena dodávka (15.5. Rybalkova a Václava Majera, 16.5. Mánesova, Osvoboditelů a Štefánikova. Podrobnosti najdete zde: https://1url.cz/LzBZS

Z tohoto důvodu nebude zítra mezi 12.00 – 16.00 v provozu kancelář sběrného dvora v Rybalkově ulici. Sběrný dvůr bude normálně otevřen, bude pouze omezena administrativa.

Když už jsem u těch odpadů – občané Loun od 1.ledna do 31 března vytřídili celkem?️ 276,6 tun odpadu, z toho 140,7 tun papíru, 40,5 tun plastu, 60,5 tun skla, 27,6 tun kovů a 7,3 tun nápojových kartonů. Že má třídění smysl, potvrzuje skutečnost, že na základě tohoto množství byla společností EKO_KOM a.s. vyčíslena odměna 583 902 Kč! Z těchto prostředků budou jako vždy hrazeny výdaje spojené s odpadovým hospodářstvím. Takže děkuji všem kteří třídí!

Vrchlického divadlo ? oznámilo první představení po koronavirové krizi. 16. června odehraje Rádobydivadlo Klapý inscenaci JACOBOWSKI A STJERBINSKI Franze Werfela. Divadlu i nám divákům blahopřeji k návratu do normálu. Vstupenky si je možné koupit zde: https://1url.cz/TzBZL . Divadelní pokladna zůstává nadále uzavřena, otevře se až toho 16.6,. hodinu před představením. Na stránkách www.divadlolouny.cz si nicméně již nyní můžete kupovat vstupenky na září a říjen. Nové abonmá bude v prodeji v listopadu a prosinci.

A píseň pro dnešní den obstará Johny Cash coververzí hitu Depeche Mode Personal Jesus: https://www.youtube.com/watch?v=qpYW3qng78E

Mějte se hezky!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY