Středa 1. 4. 2020 – hlásím se s pravidelným hlášením. Za prvé musím vzhledem k dnešnímu datu konstatovat, že krize v níž se nacházíme není apríl. Bohužel. Teď k tomu nejdůležitějšímu: K 1.4.2020 18:00 ? hodin evidují krajští hygienici už 9 pozitivně testovaných osob s bydlištěm v našem okrese ? Sdílejte ? prosím, ať se informace dostanou ke všem, kteří je potřebují.

Radniční rouškaPOINT ? děkuje všem, kteří vyslyšeli mou včerejší prosbu přinesli hromadu nití! MOC VÁM DĚKUJI ?. Dobrovolníci ze skupiny Louny a okolí šijí roušky mohou sednout zpátky ke strojům ⚙️ !

Pokud jde o můj včerejší povzdech o neurvalých spoluobčanech, vyžadujících u výdejového okénka v Městské knihovně roušku, dnes se takto projevil jen jeden starší člověk. Patrně nečte facebook, tak snad se mu moje prosba za slušné chování donese ústně. Otevírací doba výdejového okénka v Městské knihovně je 8.00 – 10.00 a 13.00 – 15.00. Pokud roušky ? zrovna došly, buďte prosím trpěliví!

Dnes jsem s ředitelkou městské pečovatelské služby a strážníkem Městské policie ?‍♂️ obešel všech 30 bytů s pečovatelskou službou ve čtvrtém patře domova ? pro seniory. Apeloval jsem na nájemníky aby minimálně opouštěli byt aby respektovali nastavená pravidla a nechodili do prostor domova pro seniory. Pokud něco potřebuji, stačí kontaktovat pečovatelky které jim budou k dispozici a vše jim zařídí!
Chápu že jsou nájemníci nespokojení, pokud se nenakupuje ve velkých marketech ale jen v nejbližší prodejně. Poprosil jsem je ale o trpělivoat. Tvrdší opatření zavádíme ve spolupráci s vedením Městské pečovatelské služby a Domova pro seniory zejména z toho důvodu že si nikdo nepřejeme aby se i v Lounech virus dostal do zařízení s klienty…

Stále platí moje prosba o respirátory třídy FFP3, které potřebujeme pro lékaře, nese ovoce. Dnes jsme směnou získali 3 FFP3 a slíbeno máme dalších 10! Velice děkujeme ?, díky Vám budou moci být o víkendu otevřeny pohotovosti.

Připomínám, že ode dneška je možné žádat o „ošetřovné“ pro OSVČ, a to přes živnostenské úřady – https://1url.cz/@osetrovneOSVC . Ode dneška rovněž vydávají „ošetřovačky“ mateřské školy.

Myslete prosím na své sousedy a známé, kteří potřebují pomoc. Kontakt na krizovou linku je ☎️ 603 19 20 21 nestyďte se na něj zavolat, bude-li potřeba.

Držme se a věřme, že krizová situace se začne co nejdříve uvolňovat!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY