Vážení Lounští,

STŘEDA 13. 5. 2020 – Dobrý podvečer! Dnes je už přece jen tepleji, takže mnozí z nás vyrazili „na jedno“? na zahrádku. Tak ať slouží! ? Je tady pravidelné Antivirus info, prosím o sdílení ?.

K dnešní 17 hodině hlásí krajští hygienici v okrese Louny 2 pacienty s Covid-19. 20 lidí se vyléčilo.

V Ústeckém kraji bylo od počátku pandemie pozitivně testováno ?️ 507 lidí, uzdravených je již 421. Za posledních 24 hodin byly nově v kraji pozitivně testovány 2 osoby, 21 osob se uzdravilo.

Město Louny je připraveno pomoci podnikatelům ?, kteří mají nahlášenou provozovnu v nájemním vztahu v Lounech. Zastupitelstvo města vyčlenilo na pomoc 3 miliony korun s tím, že dle podmínek schválených radou města si o podporu ve formě daru ve výši 10 tisíc Kč mohou požádat fyzické či právnické osoby, které podnikají dle živnostenského zákona, mají provozovnu pronajatou od třetí osoby a v souvislosti s nařízením vlády byla jejich provozovna uzavřena. Žádost najdete zde: https://1url.cz/ozB3Y

Děkuji všem ředitelkám a ředitelům za skvělou práci při znovuotevření základních i mateřských škol. Dnes MŠ navštívilo přes 150 dětí, což znamená, že jejich otevření bylo dobrým rozhodnutím. Mohu také oznámit, že v pondělí otevře i MŠ Speciální. A pokud jde o roušky ?, centrální povinnost, aby je děti ve školce nosily, není. Je ale právem každého ředitele nastavit režim podle situace v tom kterém zařízení.

Tak. A dnešní hlášení uzavřeme písní ? Rozeznávám v podání ředitele ZUŠ Louny Petra Novotného ?, Marka Mikuláška ? a Dominika Zahradníčka ?: https://www.youtube.com/watch?v=vscJtq_1c9Y

Mějte se fajn!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY