Vážení Lounští,

ÚTERÝ 12. 5. 2020 – Dobrý podvečer! Je tady pravidelné Antivirus info, Prosím o sdílení ?.

K dnešní 17 hodině hlásí krajští hygienici v okrese Louny jen 2 pozitivně testované osoby na Covid-19. 20 pacientů se již uzdravilo.

V Ústeckém kraji byl od počátku pandemie pozitivně testováno ?️ 505 lidí, uzdravených je již 400.

Dnes je Mezinárodní den ošetřovatelek. Slaví se na paměť Florence Nightingalové (*12.5. 1820 ve Florencii), která mezi britskými vojáky jako první vytvořila základy ošetřovatelského modelu, který je vyžíván dodnes. Proto 12. května slaví svůj svátek její následnice – zdravotní sestry ??‍⚕️. Jsou to stejné bojovnice, jako Florence, což prokázaly mimo jiné v průběhu koronavirové krize. Za to jim patří náš dík!

Od zítřka budou otevřeny (klasické) mateřské školky, jejichž zřizovatelem je Město Louny. Důležité je, že děti ani učitelky nebudou muset nosit roušky ? ani žádnou jinou ochranu dýchacích cest. Zítra též budeme s panem místostarostou Honsem jednat také s ředitelkou MŠ speciální o termínu otevření této školky, která nebyla zavřená z rozhodnutí krizového štábu.

Rada města včera schválila podmínky dotace ? pro podnikatele a zastupitelstvo uvolnilo 3 000 000 Kč. Podrobnosti a podmínky této pomoci budou zveřejněny zítra.

Včera proběhlo mimořádně v Kulturním domě Zastávka zasedání Zastupitelstva. Videozáznam ? z něj je k dispozici na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=QYiqDFnjiW8 .

Včera jsem zde psal, že vás s koncem nouzového stavu, tedy od ? pondělí 17. května přestanu „otravovat“ každodenním infem, protože to už nebude potřeba. Potěšily mne vaše reakce, ve kterých mne přemlouváte, abych pokračoval. Děkuji, nicméně, upřímně, na denní úrovni je pravidelné info poměrně vyčerpávající ?…. A hlavně MOC VĚŘÍM, že se situaci uklidňuje natolik, že prostě na denní bázi nebudou vznikat informace, které se k vám budou muset neprodleně dostat. Nicméně i potom s vámi budu chtít být v kontaktu a informovat ℹ️ o dění v našem městě. Možná bude stačit týdenní frekvence. Uvidíme. Každopádně děkuji za podporu, moc mě potěšila.

No a dnešní kulturní tip věnuji všem sestřičkám, ošetřovatelkám, pečovatelkám všech druhů a pohlaví. Jste hrdinové! David Bowie – Heroes: https://www.youtube.com/watch?v=JFHC6t13hi0

Mějte se fajn!

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY