Vážení lounští,

SOBOTA 11. 4. 2020 – Přeji hezký sobotní podvečer a také dnes poprosím o sdílení ?.

K dnešní 17h se nijak nezměnily počty, které evidují evidují krajští hygienici. Stejně jako včera 13 pozitivně testovaných osob s bydlištěm v okrese Louny. Vyléčení jsou také stále dva.

Křesťané ✝️ si dnes, na Bílou sobotu, připomínají den, kdy byl Ježíš Kristus uložen do hrobu. Nočními obřady pak Bílá sobota přechází v nedělní oslavy zmrtvýchvstání. Název Bílá sobota pravděpodobně pochází od bílých rouch křtěnců, kteří přijali křest právě o Velikonoční noci.

Včera přinesl Žatecký a lounský deník dobrou zprávu. V okrese bude odběrové místo. Spolupráce starostky Žatce a starostů Podbořan, Postoloprt a Loun přinesl své plody. Odběrové místo bude v žatecké nemocnici. ? Chtěl bych poděkovat zejména kolegyni Hamousové, která za zmíněná 4 města a jejich občany jednala. Bohužel ke zřízení nijak nepřispěla Krajská zdravotní, a.s. – oficiální stránka, která okres Louny setrvale ignoruje. ?

Byl jsem požádán, zda bych mohl všechny poprosit, aby ve výtazích a společných prostorech bytových domů nosili roušky ?. U nás ve vchodě to se sousedy držíme a roušky sundaváme až za dveřmi bytů, takže to jde vydržet ;). Jak je to u vás?

V souladu s opatřením MŠMT k zápisům do MŠ pro školní rok 2020/2021 byl stanoven jednotný termín pro zápisy do MŠ na 04.05.2020 – 15.05.2020. Podrobnosti najdete na webu města www.mulouny.cz

Mgr. Pavel Janda, starosta města Loun

PODLE FACEBOOKU STAROSTY MĚSTA LOUNY